×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tytus Brzozowski podsumował 8 lat pracy. Oto wystawa znanego akwarelisty w galerii Łazienek Królewskich

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 11 maj 2022 18:14
Tytus Brzozowski podsumował 8 lat pracy. Oto wystawa znanego akwarelisty w galerii Łazienek Królewskich
W galerii plenerowej Łazienek Królewskich w Warszawie można podziwiać prace znanego akwarelisty Tytusa Brzozowskiego, fot. mat. pras.

Tytus Brzozowski zaprasza na spacer po baśniowych miastach. W galerii plenerowej Łazienek Królewskich w Warszawie można podziwiać zbiór trzydziestu obrazów namalowanych przez artystę w ciągu ostatnich ośmiu lat.

REKLAMA

  • Na wystawie w galerii plenerowej Łazienek Królewskich, zorganizowanej pod honorowym patronatem Prezydenta Warszawy, odnajdziemy ulubione motywy artysty takie, jak latające kamienice, tramwaje wyjeżdżające wprost z budynków czy ludzi lewitujących ponad dachami.
  • Oprócz Warszawy na wystawie znajdziemy Kraków, Katowice, Szczecin czy Łódź a także Chicago, Paryż i Wilno – prace z serii 12 miast, w których artysta opowiada o rozrzuconych po świecie śladach polskiej kultury.

Tytus Brzozowski to akwarelista i architekt zafascynowany duszą miasta. Często zestawia sylwetki gmachów i ludzi, tworząc barwne, pogodne sceny z pogranicza rzeczywistości i fantastyki. Jego ulubioną bohaterką jest Warszawa. Pomimo surrealistycznego posmaku, obrazy związane są z prawdziwą historią polskich miast. 

- Poszukuję klucza, który pozwoli mi oddać prawdziwy charakter miejsca czy lokalnej społeczności. Często maluję budynki już nieistniejące lub położone w nietypowym otoczeniu - wyjaśnia artysta.

Niekiedy wychodzi poza sferę akwareli, tak jak zrobił to na potrzeby projektów warszawskich murali, wielkoformatowej książki obrazkowej Miastonauci, a także pejzaży zrujnowanej stolicy do filmu "Po apokalipsie". 

Obrazy Brzozowskiego wystawiano m.in. podczas Sezonu Kultury Polskiej w Ningbo oraz Chengdu Europe Culture Season w Chinach, jego indywidualne wystawy odbyły się m.in. w Chicago czy szwajcarskim Rapperswilu. Są one również wykorzystywane przez Polską Organizację Turystyczną do promocji Polski na targach międzynarodowych. Specjalnością i wyróżnikiem Tytusa są prelekcje o architekturze i historii Warszawy, które prowadzi w ramach swoich ekspozycji. 

Wystawa potrwa do 30 maja 2022 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie