×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tytus Brzozowski z najnowszym muralem na warszawskiej Pradze. Motywem przewodnim... Totalizator Sportowy

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 29 lip 2021 11:46
  • Aktualizacja: 29 lip 2021 11:47
Tytus Brzozowski z najnowszym muralem na warszawskiej Pradze. Motywem przewodnim... Totalizator Sportowy
Tytus Brzozowski z najnowszym muralem na warszawskiej Pradze. Motywem przewodnim... totalizator sportowy, fot. mat. pras.

Znany muralista i ilustrator Tytus Brzozowski z kolejnym dziełem! Tym razem artysta upiększył krajobraz warszawskiej Pragi muralem powstałym we współpracy z Totalizatorem Sportowym, który świętuje swoje 65-lecie.

REKLAMA

Najnowsze dzieło Tytusa Brzozowskiego ma 60 metrów wysokości i powstało na budynku przy skrzyżowaniu ulic Kijowskiej i Targowej.

- Mural powstał w miejscu, gdzie od dekad pojawiały się wielkogabarytowe malowidła ścienne. Tuż obok, w ubiegłym roku zamalowano historyczne murale Foton i Jubiler. Gorąco liczę, że udało nam się wzbogacić koloryt miasta - mówi twórca, Tytus Brzozowski.

Tak jak wszystkie prace Brzozowskiego, również ten projekt opowiada o duchu miejsca, w którym się znajduje. - Bardzo mi zależy, żeby lokalna społeczność dostała coś, z czym łatwo będzie się zidentyfikować i co jednocześnie płynne wpisze się w kontekst. Powstały mural to esencja Pragi Północ - mówi artysta.

Na malowidle znajdziemy wiele charakterystycznych okolicznych obiektów, m.in. Liceum Władysława IV czy Stadion Narodowy. Zatopione w zieleni budynki połączone są mostkami, po których toczą się żółte kule nawiązujące do Totalizatora Sportowego. Tak jak we wszystkich pracach Brzozowskiego również tutaj znajdziemy tłumy ludzi. - Uwielbiam miasta gwarne, żywe i pełne miejskich aktywności. Tu między żółtymi kulami, oprócz mieszkańców Pragi, znajdziemy również przedstawicieli sportu i kultury reprezentujących dziedziny wspierane przez Totalizator Sportowy. Jest tu koszykarz, wioślarz, narciarz, piłkarz z charakterystycznym numerem, badmintonista, pianista, gitarzysta, muzycy grający na trąbce i saksofonie - dodaje artysta.

Mural ma ponadto właściwości proekologiczne. Do jego powstania wykorzystano farby antysmogowe, które rozkładają tlenki azotu i mają gwarantować wydajność 650 drzew.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie