×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

UBM może budować Times II

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 cze 2014 16:15
UBM może budować Times II
Times II, projekt APA Hubka, inwestor: UBM
UBM może budować Times II

Uprawomocniło się pozwolenie na budowę wrocławskiego budynku biurowo-usługowego Times II, należącego do portfolio spółki UBM. Projekt architektoniczny wykonało biuro projektowe APA Hubka z Wrocławia.

REKLAMA

W ramach projektu, pomiędzy ulicami Kazimierza Wielkiego i Ruską, w ścisłym centrum Wrocławia, powstaną dwa budynki z wielopiętrowym podziemnym parkingiem publicznym. Łącznie będą oferować: ok. 16 700 mkw. powierzchni biurowej, 2 500 mkw. powierzchni usługowej oraz ok. 360 miejsc parkingowych. Autorska Pracownia Architektoniczna APA Hubka, odpowiedzialna za projekt, zadbała, by biurowiec wkomponowanował się w zabudowę w taki sposób, by nie zaburzyć jej zabytkowego charakteru i jednocześnie nadać jej nowoczesny wyraz.

- W październiku ubiegłego roku uzyskaliśmy decyzję o pozwoleniu na budowę, od której zostały złożone odwołania do Wojewody Dolnośląskiego - mówi Peter Obernhuber, członek zarządu UBM.

W piątek, 6 czerwca br., Wojewoda utrzymał zaskarżoną decyzje w mocy, a ponieważ jest ona ostateczna w administracyjnym trybie postępowania, pozwolenie na budowę się uprawomocniło.

- W najbliższych tygodniach planujemy kontynuować rozpoczęte już prace oraz przygotować teren do wystartowania z kubaturowymi robotami budowlanymi. Prace archeologiczne zostały już zakończone, obecnie zabezpieczamy wykop oraz przekładamy infrastrukturę - dodaje Peter Obernhuber.

Times II to kolejna inwestycja spółki UBM realizowana zgodnie z proekologicznymi założeniami certyfikacji LEED. Obiekt otrzymał pre-certyfikat LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Grunt pod inwestycję został zakupiony od miasta w drodze przetargu, w październiku 2012 roku. Dwie miejskie działki o powierzchni ok. 0,53 ha są zlokalizowane w rejonie ulic: Kazimierza Wielkiego, Ruskiej, św. Mikołaja oraz Grabarskiej i należą do obszaru Starego Miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie