Ulice Taczka i Garncarska pięknieją. Mają szansę stać się jednym z atrakcyjniejszych punktów w centrum PoznaniaUM Poznań - 20-01-2020 16:22


Zakończyły się już prace związane z układaniem nowej nawierzchni na ulicach Taczka i Garncarskiej w Poznaniu. Do wykonania pozostały prace wykończeniowe, a w marcu pojawią się tam nowe rośliny.

Przebudowa dobiega końca. Nową nawierzchnię mają już chodniki, jezdnia i miejsca parkingowe. - Ulice Taczka i Garncarska pięknieją, mają szansę stać się jednym z atrakcyjniejszych punktów na mapie centrum Poznania. Gotowa jest już nawierzchnia, oświetlenie i znaki drogowe. Trwa instalacja małej architektury, czyli: ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wykonawca robót zajmie się jeszcze montażem kamer monitoringu, pracami wykończeniowymi przy budynkach, a także uprzątnięciem ulic. Odbiory końcowe robót planowane są na luty, natomiast w marcu w przygotowanych już miejscach posadzone zostaną drzewa (termin wynika z kwestii wegetacji roślin). Uporządkowany zostanie teren zaplecza budowy, które mieści się przy skrzyżowaniu ul. Taczka i Kościuszki. W planach jest także montaż stacji roweru miejskiego i parkometrów.

- Nowa nawierzchnia czy mała architektura, to najbardziej widoczne efekty naszej pracy, ale bardzo ważna jest również infrastruktura podziemna. Przebudowaliśmy ją przy współpracy z zarządcami sieci ciepłowniczej i gazowej. Dzięki koordynacji działań udało się przeprowadzić prace w jednym terminie i tym samym ograniczyć utrudnienia dla mieszkańców - dodaje Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W efekcie przebudowy na ul. Taczaka i Garncarskiej pojawi się więcej zieleni, znikną bariery architektoniczne, a ruch zostanie uspokojony. Ulice te będą objęte strefami zamieszkania dostępnymi dla wszystkich uczestników ruchu: pieszych, rowerzystów, kierowców. Wjazd i wyjazd odbywać się będzie poprzez wyniesione skrzyżowania przy ul. Kościuszki, Ratajczaka i Święty Marcin.