REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

Ulubione przez filmowców "katakumby" zmienią się w piękny pasaż i zieleń

  • Autor: UM Łódź
  • 06 gru 2017 10:01
 Ulubione przez filmowców "katakumby" zmienią się w piękny pasaż i zieleń
fot. UM Łódź

Wkrótce rozpocznie się wyburzanie starych komórek przy ul. Abramowskiego w Łodzi. W ich miejscu powstanie atrakcyjny pasaż i teren zielony dla okolicznych mieszkańców.

REKLAMA

Podczas konferencji prasowej Ewelina Wróblewska, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej, poinformowała, że została już podpisana umowa na przebudowę komórek przy ul. Abramowskiego. W ich miejscu powstanie pasaż nawiązujący architekturą do dawnego tunelu z komórkami oraz nowy teren zielony dla mieszkańców - podaje oficjalny portal miejski Łodzi.

Obecnie w tym miejscu prowadzone są prace geodezyjne i przygotowawcze. Na ten rok zaplanowane są głównie prace ziemne oraz wyburzenie starych komórek. W 2018 roku będzie układana m.in. nowa nawierzchnia pasażu i zainstalowane zostanie oświetlenie. Wtedy też ustawione zostaną prefabrykaty odtwarzające dawny wygląd tego miejsca, a w części pasażu od strony ul. Sienkiewicza powstanie tzw. muzeum komórki. Będą to staranie odtworzone fasady ok. 20 komórek z czasów, gdy je wybudowano.

W 2018 roku zostanie sporządzony projekt podłączenia nieruchomości przy ul. Abramowskiego do miejskiej sieci CO wraz z termomodernizacją. Prace te zostaną przeprowadzone w 2019 r. i wtedy wszystkie tymczasowe komórki zostaną zlikwidowane.

Koszty tegorocznego, pierwszego etapu przebudowy oszacowano na 1,4 mln. zł. Prace zaplanowane na 2018 rok pochłoną ok. 1,6 mln. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie