REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

UM w Łodzi z nowym biurowcem BRaIN

  • Autor: UM Łódź
  • 02 lis 2021 13:11
UM w Łodzi z nowym biurowcem BRaIN
Ośrodek BRaIn na UM w Łodzi, wizualizacje arch3Designer, główny projektant Andrzej Szurmak Archiketon, fot. mat. prasowe

W Łodzi powstaje spektakularna inwestycja Uniwersytetu Medycznego, czyli ośrodek BRaIn (Badania Rozwój Innowacje w łódzkim kampusie biomedycyny i farmacji) ze specjalistycznymi laboratoriami.

REKLAMA

Nowy obiekt, który powstaje na kampusie Centrum Kliniczno-Dydaktycznego (CKD) Uniwersytetu Medycznego, będzie miał ponad 5 tysięcy mkw. powierzchni. Na potrzeby łódzkiej inwestycji zostaną dodatkowo zaadaptowane (i wyremontowane) dwa pozostałe budynki znajdujące się na terenie kampusu. Inwestorem budowy nowego obiektu i rozbudowy już istniejących jest Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Projekt zyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego .

W związku z różnorodnością laboratoriów, jakie mają znaleźć się w budynku A5, niezbędne było wprowadzenie odpowiednich rozwiązań w zakresie wentylacji. Zapewniono między innymi wentylację mechaniczną powietrzem schłodzonym o odpowiedniej, jak dla laboratoriów chemicznych, krotności wymian. Układ wentylacji ogólnej współdziała z układem wentylacji technicznej obsługującej dygestoria.

– Dodatkowo układ wentylacyjny laboratoriów, w których będą prowadzone prace nad wirusami, wyposażono w elementy rozdziału powietrza filtrami HEPA, charakteryzującymi się skutecznością filtracji na poziomie 99 proc. – wyjaśnia Łukasz Sitkiewicz, kierownik Robót Sanitarnych z Konsorcjum Erbud S.A. – Budomal PRB Rafał Leśniak, odpowiedzialnego za budowę obiektu BRaIn A5.

W obiekcie, a dokładnie, w nowo budowanym budynku A5, zastosowane zostały rozwiązania G-U do drzwi wejściowych, ewakuacyjnych i przeciwpożarowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie