×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Umowa podpisana. Rusza budowa Centrum Sportu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • Opublikowano: 04 sie 2022 10:46
Umowa podpisana. Rusza budowa Centrum Sportu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni
Umowa podpisana. Rusza budowa Centrum Sportu Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, fot. mat. prasowe

Już w 2024 r. studenci będą mogli korzystać z nowoczesnego Centrum Sportu UMG. Podpisana została umowa z wykonawcą inwestycji – polską firmą Budimex. Projekt architektoniczny opracowała firma ART Projekt K&M.

REKLAMA

  • Inwestycja zrealizowana zostanie na terenie kampusu UMG przy ulicy Morskiej, w miejscu wyburzonej w 2020 roku poprzedniej hali sportowej.
  • Otwarcie kompleksu sportowego zaplanowano na drugi kwartał 2024 r.
  • Koszt inwestycji wraz z wyposażeniem wynosi ok. 55 mln zł.

Wybudowanie Centrum Sportu dla studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni jest niezwykle ważnym i priorytetowym zadaniem dla Uczelni odpowiedzialnej za kształcenie kadry morskiej - podkreśla prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit, rektor Uniwersytetu Morskiego.

Budowa, która rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu jest inwestycją konieczną, na którą społeczność Uniwersytetu oczekuje od kilku lat, jednocześnie podniesie atrakcyjność Uczelni. W naszym centrum sportu pierwszeństwo będą mieli studenci, doktoranci i pracownicy Uniwersytetu, ale jestem przekonany, że ten obiekt będzie służył też mieszkańcom Gdyni i funkcjonował przez siedem dni w tygodniu, od rana do wieczora – dodaje rektor.

Już w 2024 r. studenci będą mogli korzystać z nowoczesnego Centrum Sportu UMG. Podpisana została umowa z wykonawcą inwestycji – polską firmą Budimex, fot. mat. Budimex
Już w 2024 r. studenci będą mogli korzystać z nowoczesnego Centrum Sportu UMG. Podpisana została umowa z wykonawcą inwestycji – polską firmą Budimex, fot. mat. Budimex

- Kontrakt realizujemy w formule „buduj”. Przekazanie budynku inwestorowi z pozwoleniem na użytkowanie, planujemy w ciągu 22 miesięcy od daty podpisania umowy, tj. do czerwca 2024 roku. Jako generalny wykonawca jesteśmy wiarygodnym partnerem, cenionym za dotrzymywanie zobowiązań umownych. Do realizacji inwestycji angażujemy sprawdzonych partnerów/kontrahentów oraz doświadczoną kadrę inżynierską gwarantującą jakość i terminowość. – mówi Jakub Nagraba, dyrektor Dywizji Budownictwa Ogólnego Budimex. 

Trzy boiska, ścianka wspinaczkowa, sauna i strefa fitness

Cały obiekt zaprojektowany jest tak, aby jak najlepiej odpowiadał naszym potrzebom. Przykładem niech będzie przestrzeń w hali sportowej, którą będzie można w miarę potrzeb, dostosować do różnych zajęć sportowych czy rekreacyjnych. Można ją będzie np. szybko podzielić na trzy niezależne boiska do siatkówki, z których każde spełnia wymogi FIVB. Jeśli dodamy do tego ściankę wspinaczkową, strefę fitness, saunę, to widać, że dzięki temu obiektowi będziemy mogli znacznie poszerzyć i uatrakcyjnić ofertę zajęć sportowych i rekreacyjnych dla naszych studentów i pracowników – podkreśla dr Andrzej Lachowicz, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji UMG.

W skład Centrum Sportu UMG wchodzić będą m.in.: pełnowymiarowa hala sportowa ze ścianką wspinaczkową, 4 szatnie z pełnym zapleczem sanitarnym, szatnia dla sędziów i pracowników z zapleczem sanitarnym, 2 pokoje dla trenerów, przestrzeń usługowa, pokoje gościnne dla sportowców, sztabu szkoleniowego z aneksami kuchennymi i łazienkami dla 40os., widownia dla 130 osób, zaplecze sanitarne dla widzów, strefa fitness i siłownia, przestrzenie biurowe, sala konferencyjna, przestrzeń techniczna, parking podziemny na 49 miejsc.

Projekt architektoniczny opracowała firma ART Projekt  K&M Sp. z o.o.  
Inwestycja zrealizowana zostanie na terenie kampusu UMG przy ulicy Morskiej, w miejscu wyburzonej w 2020 roku poprzedniej hali sportowej.  Z uwagi na zły stan techniczny i wysokie koszty utrzymania obiektu modernizacja hali okazała się zbyt kosztowna i niecelowa.

Jak informuje Kanclerz Uniwersytetu Morskiego, Filip Malata - plac budowy pod Centrum Sportu UMG zostanie przekazany 5 sierpnia 2022 roku. Do końca roku wykonane zostaną prace przygotowawcze, geodezyjne, roboty ziemne, konstrukcyjne oraz instalacyjne. Otwarcie kompleksu sportowego zaplanowano na drugi kwartał 2024 r. Koszt inwestycji wraz z wyposażeniem wynosi ok. 55 mln zł. Inwestycja realizowana będzie ze środków własnych i budżetu państwa, w postaci dotacji celowej Ministerstwa Infrastruktury.

W planach Uniwersytetu Morskiego w Gdyni jest również budowa nowego domu studenckiego, usytuowanego w bezpośrednim sąsiedztwie głównej siedziby Uczelni, będącego kontynuacją budowy Centrum Sportu jako etap drugi inwestycji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie