REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Unieważniono przetarg na rewitalizację pawilonu w parku w Bielsku-Białej

  • Autor: PAP
  • 12 sie 2022 13:00
Unieważniono przetarg na rewitalizację pawilonu w parku w Bielsku-Białej
Unieważniono przetarg na rewitalizację pawilonu w parku w Bielsku-Białej, fot. shutterstock

Bielska Agencja Rozwoju Regionalnego unieważniła przetarg, który miał wyłonić wykonawcę renowacji zabytkowego pawilonu i terenu obok niego w parku Włókniarzy w Bielsku-Białej. Jak uzasadniono, najniższa oferta o 13 mln zł przekraczała szacowane na 19,6 mln zł nakłady.

REKLAMA

  • Przetarg miał wyłonić wykonawcę rewitalizacji w systemie "zaprojektuj i wybuduj" znajdującego się w miejskim parku pawilonu oraz terenu obok niego.
  • Powstać ma hala z zapleczem. W jej wnętrzu znajdą się sale do ćwiczeń, a także trzy korty tenisowe, które zimą będą ogrzewane, a latem chłodzone.

Agencja Rozwoju Regionalnego (ARR) szacowała nakłady na 19,68 mln zł. Na przetarg wpłynęły trzy oferty. Opiewały na 32,47 mln zł, 36,53 mln zł oraz 36,69 mln zł. "Zamawiający (...) nie może zwiększyć kwoty do wartości oferty z najniższą ceną" - podano.

Docelowo w zabytkowym budynku zlokalizowane ma być międzypokoleniowe centrum aktywności i innowacji. Prezes ARR Maciej Jeleń, gdy ogłaszany był przetarg, informował, że planuje przenieść tam laboratorium technologiczne, w którym szkoli się młodzież z zakresu przemysłu 4.0 i z nowoczesnych technologii. W centrum angażować się mają nie tylko młodzi, lecz także seniorzy.

Inwestycja ma zostać sfinansowana m.in. z pożyczki rewitalizacyjnej z Banku Gospodarstwa Krajowego, a także z pieniędzy własnych ARR.

Pierwszy pawilon, zwany lodowym, został wzniesiony w południowej części parku w 1896 r. Pierwotnie był to drewniany budynek. Stał obok miejskiej ślizgawki. W 1928 r. został zastąpiony stojącym do dziś modernistycznym budynkiem autorstwa Alfreda Wiedermanna.

Agencja Rozwoju Regionalnego w Bielsku-Białej jest spółką akcyjną o kapitale mieszanym, której akcjonariuszami są m.in. Bielsko-Biała, Skarb Państwa i przedsiębiorstwa działające w rejonie bielskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie