REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Unijne miliony odmienią radomskie parki

  • Autor: PAP
  • 29 mar 2018 09:26
fot. pixabay.com

2 mln zł otrzyma Radom z funduszy unijnych na przebudowę dwóch parków: na osiedlu Michałów i na Obozisku. Pieniądze przeznaczone zostaną na urządzenie terenów zielonych - poinformował prezydent Radomia Radosław Witkowski.

REKLAMA

Zdaniem Witkowskiego Radom potrzebuje nowych terenów rekreacyjnych. "Od tego w bardzo dużym stopniu zależy jakość życia w mieście" - podkreślił prezydent miasta na środowej konferencji prasowej.

2 mln zł to unijne wsparcie w ramach Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko". W tym przypadku pieniądze mogą być wykorzystane wyłącznie na urządzenie terenów zielonych, np. nasadzenia nowych drzew i krzewów. Pozostałe prace wykonane w parkach na Michałowie i Obozisku będą sfinansowane z budżetu miasta. Ich łączny koszt to ponad 11,5 mln zł.

Prace na Michałowie trwają od zeszłego roku i powinny zakończyć się w październiku. "Przyznana dotacja z unijnych funduszy będzie więc stanowiła zwrot części poniesionych nakładów" - zaznaczył wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak. W parku tym powstają nowe oświetlone alejki i ścieżki rowerowe, dwa place zabaw, siłownia zewnętrzna, plac do ćwiczeń, górka saneczkowa, oczko wodne z fontanną oraz strefy wypoczynku z ławkami i innymi elementami tzw. małej architektury.

Z kolei na Obozisku prace rozpoczną się w tym tygodniu i potrwają do końca października. Zgodnie z projektem mają tutaj powstać m.in. nowe alejki, dwa place zabaw, skate park. Frysztak zapowiedział, że w następnej kolejności planowana jest przebudowa parku na innym dużym osiedlu w Radomiu - Południe.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie