×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

United Benefits Holding kupił Silver Forum we Wrocławiu. Chcą uatrakcyjnić biurowiec pod względem architektonicznym

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 13 mar 2023 10:07
United Benefits Holding kupił Silver Forum we Wrocławiu. Chcą uatrakcyjnić biurowiec pod względem architektonicznym
Inwestor przygotowuje remont Silver Forum i całkowite repozycjonowanie wrocławskiej nieruchomości, fot. mat. prasowe

United Benefits Holding (UBH) wkracza na polski rynek nieruchomości wraz z zakupem biurowca Silver Forum we Wrocławiu. Firma planuje renowację nieruchomości o pow. 16 tys. mkw. z naciskiem na standardy ESG i mobilność. Nowy właściciel planuje przeprojektować fasadę i wyremontować wnętrze gmachu.

REKLAMA

  • Inwestor przygotowuje remont Silver Forum i całkowite repozycjonowanie wrocławskiej nieruchomości.
  • W projekt zaangażowane są dwie spółki zależne United Benefits Holding – Invester jako deweloper i Ekazent jako asset manager.
  • United Benefits Holding, który do tej pory działał głównie w krajach niemieckojęzycznych(DACH), planuje dalsze inwestycje w Polsce.

United Benefits Holding (UBH) wkracza na polski rynek nieruchomości wraz z zakupem biurowca Silver Forum we Wrocławiu.

Dzięki zakupowi Silver Forum nabyliśmy atrakcyjną nieruchomość biurową z przestrzenią handlowo-usługową. Wrocław jest trzecim co do wielkości polskim miastem. Pamiętajmy, że Polska to kraj, który odnotował najniższy wskaźnik recesji w UE podczas szczytu pandemii – był to kolejny czynnik, który skłonił nas do wejścia na ten rynek w dłuższej perspektywie - mówi Michael Klement, CEO, United Benefits Holding.

Chcą uatrakcyjnić nieruchomość pod względem architektonicznym

Wraz ze spółką zależną Invester jako deweloperem projektu United Benefits Holding chce uatrakcyjnić nieruchomość pod względem architektonicznym, dochowując przy tym wymogów zrównoważonego rozwoju, i repozycjonować ją na rynku. Planowana przebudowa zakłada ponadto stworzenie różnorodnych przestrzeni publicznych zachęcających do spotkań. Powstaną tu również restauracje ze zdrowym menu, tak aby Silver Forum stało się atrakcyjnym miejscem spotkań dla najemców, użytkowników i mieszkańców okolicy.

Chcemy podnieść jakość doświadczeń użytkowników projektu i zmniejszyć bieżące koszty operacyjne najemców w dłuższej perspektywie. Za asset management nieruchomości odpowiadać będzie nasza doświadczona spółka zależna Ekazent – mówi Michael Klement.

Silver Forum powstał w 2007 r. Jest położony na działce o powierzchni ponad 9 tys. mkw. i oferuje ok. 16 tys. mkw. powierzchni użytkowej zlokalizowanej na siedmiu kondygnacjach nadziemnych. Podziemny parking oferuje 165 miejsc postojowych, a na terenie obok gmachu znajdują się kolejne 133 miejsca. Budynek z dwiema przeszklonymi częściami posadowiony jest na planie litery U, dostęp do niego umożliwiają trzy wejścia. Inwestycje w nieruchomość skoncentrują się głównie na przeprojektowaniu elewacji, stworzeniu zielonej fasady i innych rozwiązaniach opartych na koncepcji zrównoważonego rozwoju. Przestrzeń na piętrach zostanie zaaranżowana w sposób bardziej elastyczny, zmodernizowane zostaną też wyposażenie i instalacje techniczne wewnątrz budynku.

Firma planuje renowację nieruchomości o powierzchni 16 tys. mkw. z naciskiem na standardy ESG i mobilność – w ten sposób chce zwiększyć jej wartość i zmienić ją w nowoczesny kompleks biurowy u bram historycznego Starego Miasta, fot. mat. prasowe
Firma planuje renowację nieruchomości o powierzchni 16 tys. mkw. z naciskiem na standardy ESG i mobilność – w ten sposób chce zwiększyć jej wartość i zmienić ją w nowoczesny kompleks biurowy u bram historycznego Starego Miasta, fot. mat. prasowe

Koncepcja zagospodarowania powierzchni zakłada, że Silver Forum zaoferuje spójną przestrzeń dla dużych firm, start-upów lub przedsiębiorstw tymczasowo zlokalizowanych we Wrocławiu. W budynku będą w pełni wyposażone, elastyczne biura i wysokiej jakości strefy socjalne. W planach jest również poddanie biurowca certyfikacji typu LEED lub BREEAM In-Use. W ramach repozycjonowania United Benefits Holding dąży do pełnego wynajęcia nieruchomości. Za wynajem biurowca odpowiadają eksperci międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield.

Fakt, że United Benefits Holding debiutując na polskim rynku nieruchomości wybrał właśnie Wrocław, dowodzi, że jest to jedna z najatrakcyjniejszych lokalizacji biurowych w tej części Europy. Mocnym atutem wrocławskiego rynku jest jego różnorodność – to nie tylko silny ośrodek BPO/SSC, ale i ważny przyczółek dla firm technologicznych i startupów – komentuje Marcin Siewierski, regional head, Cushman & Wakefield Poland.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie