×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu z nowym budynkiem

  • Autor: PAP
  • 27 lut 2023 11:20
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu z nowym budynkiem
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu z nowym budynkiem, fot. shutterstock

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu będzie miał Centrum kliniczne B+R medycyny i hodowli zwierząt oraz ochrony klimatu. Nowa infrastruktura służyć będzie prowadzeniu badań w zakresie dobrostanu zwierząt, ochrony klimatu, chorób cywilizacyjnych ludzi i zwierząt.

REKLAMA

W poniedziałek nastąpi uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę obiektu. Celem inwestycji jest zwiększenie potencjału badawczego i innowacyjnego uczelni w zakresie wpływu chowu i hodowli zwierząt na środowisko, jak również metod ochrony zdrowia zwierząt.

W dwukondygnacyjnym budynku znajdą się zwierzętarnie dla zwierząt małych modelowych, pomieszczenia laboratoryjne, sale sekcyjne i zabiegowe, sala konferencyjna i przestrzeń seminaryjna oraz pomieszczenia pomocnicze i techniczne.

Rzeczniczka uczelni Iwona Cieślik poinformowała, że w centrum prowadzone będą badania z obszaru nauk biologicznych, zootechniki, weterynarii, przedklinicznych i translacyjnych umożliwiających przeniesienie wyników doświadczeń przeprowadzonych na zwierzętach do praktyki klinicznej.

We wrześniu ub. roku podpisana została umowa na wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj. Wykonawcą robót w postępowaniu przetargowym wybrana została firma Climamedic.

Centrum stanie w części przylegającej do ul. Szydłowskiej i Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej. Inwestycja jest finansowana ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie