×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Unowocześniono centrum kulturalne dla dzieci w RPA

  • Autor: Propertydesign.pl
  • Opublikowano: 17 lis 2015 16:42
  • Zaktualizowano: 17 lis 2015 16:51
Unowocześniono centrum kulturalne dla dzieci w RPA
Guga S’Thebe - Guga Hall, fot. Villeroy & Boch

Powstaje centrum kulturalne dla dzieci i młodzieży Guga S’Thebe w Kapsztadzie (RPA). Będzie to miejsce, w którym afrykańska młodzież będzie mogła rozwijać talenty i kreatywność.

REKLAMA

Firma Villeroy & Boch wspiera projekty, które mają na celu poprawę warunków sanitarnych na świecie. W tym roku producent ceramiki łazienkowej zaangażował się w rozbudowę centrum kulturalnego dla dzieci i młodzieży Guga S’Thebe w Kapsztadzie.

To kolejne działanie firmy wspierające społeczności, w których dostęp do sanitariatów jest ograniczony lub niewystarczający. Zmniejszenie liczby ludzi pozbawionych dostępu do urządzeń sanitarnych to jedno z milenijnych dążeń rozwoju Narodów Zjednoczonych. W tym celu powołano Światową Organizację Toaletową, a 19 listopada mianowano Światowym Dniem Toalet.

Obecnie kryzys sanitarny najdotkliwszy jest w Azji Południowo-Wschodniej i właśnie w Afryce.   Centrum kulturalne dla dzieci i młodzieży Guga S’Thebe zostało założone w latach 90. po upadku apartheidu w Landze – najstarszej dzielnicy Kapsztadu. Dla mieszkańców Langi Guga S’Thebe to miejsce wyjątkowe, w którym – poza szkołą i domem, gdzie panują ciężkie warunki – mogą rozwijać swoje artystyczne pasje i kreatywność razem z nauczycielami oraz artystami.

Dzięki inicjatywie ArchitekturSalon, zorganizowanej przez niemiecki magazyn AIT, rozpoczęła się rozbudowa centrum Guga S’Thebe. Powstały dodatkowe pokoje do nauki oraz sale przeznaczone na wystawy i koncerty.

O wyposażenie łazienek zadbała firma Villeroy & Boch – dostarczyła ceramikę sanitarną z kolekcji O.novo, uzupełnioną o miski ustępowe z linii O.novo Vita, która spełnia wymagania i normy budownictwa bez barier (DIN 18040). Mogą z niej samodzielnie korzystać osoby starsze i niepełnosprawne.

W efekcie w Guga S’Thebe powstały niezwykle funkcjonalnie zaprojektowane i estetyczne łazienki. Piąty i jednocześnie ostatni etap budowy centrum Guga S’Thebe rozpoczął się w lipcu 2015 roku i trwał do października. W jego realizację zaangażowani byli mieszkańcy, miejscowi artyści, architekt Carin Smuts oraz studenci z uczelni RWTH w Akwizgranie, PBSA w Düsseldorfie, Georgia Tech w Atlancie oraz UCT w Kapsztadzie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie