×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ursus ekologią stoi

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 31 sty 2022 14:45
Ursus ekologią stoi
Ursus cenyralny to inwestycja, w której zastosowano szereg ekologicznych rozwiązań, fot. mat. pras. Ronson

Ursus cenyralny to inwestycja, w której zastosowano szereg ekologicznych rozwiązań - od dachów obniżających poziom CO2 w powietrzu, przez rozwiązania promujące elektromobilność po domki dla owadów.

REKLAMA

W Ursusie Centralnym powstają zielone ściany i dachy, które znacząco obniżają poziom CO2 w powietrzu i eliminują zjawisko miejskiej wyspy ciepła. W kolejnych etapach pojawią się systemy pozwalające na wtórne wykorzystanie wody deszczowej do podlewania części wspólnych. Co w połączeniu z rozwiązaniami takimi jak oświetlanie części wspólnych przy użyciu żarówek LED, z wykorzystaniem czujników ruchu, przekładać się będzie na niższe czynsze.

W Ursusie deweloper, firma Ronson stawia także na elektromobilność. Na terenie osiedla powstają zewnętrzne miejsca parkingowe do ładowania aut elektrycznych i stojaki na rowery. Na terenie inwestycji pojawiły się domki dla owadów – efekt zaangażowania w akcję Polskiego Związku Firm Deweloperskich na rzecz ekologii i różnorodności biologicznej.

W innowacyjnym podejściu do projektowania myślimy także o bezpieczeństwie naszych mieszkańców. Na osiedlu pojawiły się już wideodomofony i rozwiązania „hands free” w garażu, umożliwiające bezdotykowe otwieranie bramy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie