REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Urząd marszałkowski w Opolu otrzymał działkę pod nową siedzibę

  • Autor: PAP
  • 12 lip 2022 17:06
Urząd marszałkowski w Opolu otrzymał działkę pod nową siedzibę
Urząd marszałkowski w Opolu otrzymał działkę pod nową siedzibę, fot. shutterstock

We wtorek prezydent miasta Opole podpisał akt notarialny o przekazaniu nieodpłatnie samorządowi województwa działki obok powstającego w stolicy regionu Centrum Usług Publicznych. Za kilka lat ma tam powstać nowa siedziba opolskiego urzędu marszałkowskiego.

REKLAMA

Władze Opola we wtorek przekazały działkę o wartości 2,6 mln złotych przy ulicy Pileckiego samorządowi województwa opolskiego. Jak poinformował urząd marszałkowski, w ciągu siedmiu lat na nowej działce, obok powstającego Centrum Usług Publicznych mieszczących biura opolskiego ratusza i Krajowej Administracji Skarbowej, powstanie nowa siedziba urzędu marszałkowskiego.

Od początku istnienia samorządu województwa opolskiego główną siedzibą władz samorządowych regionu był gmach urzędu wojewódzkiego przy ulicy Piastowskiej w Opolu. Sytuacja zmieniła się, gdy wojewoda Adrian Czubak wypowiedział umowę samorządowcom argumentując to koniecznością pozyskania dodatkowych powierzchni dla pracy administracji rządowej. Obecnie urzędnicy samorządowi pracują w kilku budynkach rozproszonych po mieście.

Dzięki decyzji władz Opola o przekazaniu mierzącej 62 ary działki samorządowi województwa, możliwe będzie wybudowanie nowej siedziby dla marszałka i jego służb na terenie dawnej fabryki FSO przy zbiegu ulic Rejtana i Ozimskiej. Co ważne, w sąsiedztwie tej lokalizacji budowane są już biurowce CUP, gdzie przeprowadzi się część urzędników z opolskiego ratusza oraz urzędu skarbowego. W ten sposób obywatele będą mogli załatwić kilka spraw w sąsiadujących ze sobą urzędach.

Jak zapewnia marszałek województwa, budowa nowej siedziby jest określona w siedmioletnim planie inwestycji, a radni sejmiku wyrazili już zgodę na jej budowę.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie