Biurowiec V.Offices w Krakowie - jako jeden z sześciu najlepszych projektów komercyjnych na świecie - został nominowany w dwóch kategoriach do prestiżowych nagród BREEAM Awards 2018. Plebiscyt wyróżnia nieruchomości z całego świata, które powstały z zachowaniem zasad zrównoważonego budownictwa. Za projekt architektoniczny odpowiada pracowania Iliard Architecture & Project Management.
Nagrody BREEAM Awards przyznawane są przez organizację BRE, działającą już od 1921 roku. Jej działalność skupia się na promowaniu idei zrównoważonego budownictwa. Jednym z jej elementów jest system oceny ekologicznej budynków BREEAM, gdzie BRE jest jednostką certyfikującą.
Biurowiec V. Offices został nominowany do nagrody BREEAM Awards 2018 w dwóch kategoriach: „Commercial Project – Design” oraz „Central and Eastern Europe” (przyznawanych w ramach wyróżnień regionalnych). Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 6 marca w Londynie.
Nominacja do BREEAM Awards 2018 to nie jedynie wyróżnienie, które otrzymał w ostatnim czasie krakowski V.Offices. W grudniu biurowiec znalazł się także w opublikowanym przez BRE zestawieniu „Christmas Crackers” czyli liście najciekawszych projektów, które otrzymały certyfikat BREEAM w 2017 roku. V.Offices zostało wyróżnione jako jeden z dziesięciu najciekawszych projektów biurowych na świecie.
V.Offices to biurowiec, którego całkowita powierzchnia najmu wyniesie 24 700 mkw. Pierwszy etap inwestycji zostanie oddany do użytku w I kw. 2019. Budynek będzie miał sześć kondygnacji naziemnych oraz dwie podziemne. V.Offices już na etapie projektowym uzyskał certyfikat BREAAM na poziomie „Outstanding”. Wynik 90,57 proc. to najwyższa ocena w Polsce.
architekt, właściciel AMC Chołdzyński
Architekt, Dyrektor biura Biuro Architektoniczne DDJM
Założyciel, Architekt eM4. Pracownia Architektury. Brataniec
Dyrektor Zarządzający, Architekt Estudio Lamela Polska
Właściciel, Architekt Studio S - Biuro Architektoniczne Michał Szymanowski
Założyciel, Architekt KWK Promes