×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Varso Tower gotowe. Oto najwyższy wieżowiec, który zyskało centrum Warszawy

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 16 wrz 2022 11:01
Varso Tower gotowe. Oto najwyższy wieżowiec, który zyskało centrum Warszawy
Varso Tower. Nowy najwyższy wieżowiec zyskało centrum Warszawy, fot. mat. inwestora

Flagowa inwestycja firmy HB Reavis odmieniła fragment centrum Warszawy. Zaprojektowany przez pracownię Foster + Partners wieżowiec o pow. 70 tys. mkw. to najwyższy budynek w Unii Europejskiej pod względem wysokości architektonicznej.

REKLAMA

  • HB Reavis zakończyło realizację wieżowca w centrum Warszawy.
  • Zaprojektowany przez pracownię Foster + Partners wieżowiec to najwyższy budynek w Unii Europejskiej pod względem wysokości architektonicznej.
  • Wkrótce do biurowca wprowadzą się pierwsi najemcy.

Imponująca budowa u zbiegu ulicy Chmielnej i al. Jana Pawła II, tuż przy stołecznym Dworcu Centralnym, wyłoniła się z ziemi na początku 2019 roku, po zakończeniu prac w podziemnej części obiektu. Niespełna dwa lata później budynek osiągnął docelową wysokość 230 metrów do dachu. Po zamontowaniu iglicy w lutym 2021 roku Varso Tower urósł do 310 metrów i przewyższył Pałac Kultury i Nauki oraz zdominował ranking najwyższych budynków w Unii Europejskiej.

Rok temu, na jednym z tarasów, 206 metrów nad ziemią, zasadzono 16 drzew, które stworzyły najwyżej położony ogród w Warszawie. Kilkanaście drzew pojawiło się też przed budynkiem oraz w przestronnym lobby, które zdobi ręcznie wykonana ceramiczna mozaika.

Varso Tower, fot. mat. inwestora
Varso Tower, fot. mat. inwestora

Smukła, lekka i elegancka bryła

Smukłą bryłę Varso Tower urozmaicają uskoki pionów w górnej części, a podział fasady nadaje jej lekkości i elegancji. Jakość zastosowanych w budynku rozwiązań proekologicznych i sprzyjających dobremu samopoczuciu użytkowników została doceniona przez niezależnych audytorów BREEAM oraz WELL.

Obecnie wewnątrz budynku najemcy aranżują swoje biura. Pierwsi pracownicy wprowadzą się do Varso Tower już we wrześniu. Docelowo, swoje siedziby otworzą tu m.in.: dostawca usług informatycznych Box oraz międzynarodowe kancelarie prawne CMS oraz Greenberg Traurig.

Drzewa pojawiły się w lobby Varso Tower, fot. mat. prasowe
Drzewa pojawiły się w lobby Varso Tower, fot. mat. prasowe

Varso Tower to jeden z trzech budynków kompleksu Varso Place, w którego skład wchodzą biura, hotel, centrum innowacji oraz pasaż handlowo-usługowy mieszczący m.in. restauracje, klub fitness i przychodnię. Zgodnie z przyjętą strategią aktywnego zarządzania i budowania długofalowej wartości ukończonych nieruchomości, HB Reavis pełni także rolę zarządcy Varso Place.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie