REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

Vienna House Mokotów w hołdzie dla Służewca Przemysłowego

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 14 maj 2018 09:11
Vienna House Mokotów w hołdzie dla Służewca Przemysłowego
fot. mat. pras.
Vienna House Mokotów w hołdzie dla Służewca Przemysłowego

Powstający na terenie dawnego Służewca Przemysłowego hotel Vienna House Mokotów Warsaw, poprzez swoją bryłę łączy stare z nowym. Autorzy projektu, pracownia JEMS Architekci, miała ciężki orzech do zgryzienia, aczkolwiek - naszym zdaniem - poradziła sobie bez zarzutu.

REKLAMA

Zaprojektowany budynek hotelu Vienna House Mokotow Warsaw ma wyrazistą formę architektoniczną, nawiązującą do dawnych budynków Służewca Przemysłowego.

Budynek ma regularny prostopadłościenny kształt, w krótszych fasadach ujawniają się betonowe ramy budynku. Ich rysunek zmultiplikowany kilka razy, tworzy wyraziste dynamiczne rytmy przestrzeni wewnętrznej obiektu i zewnętrznej wokół budynków. Rytmy te są widoczne od strony ulicy Postępu w postaci sekwencji charakterystycznych ukośnych podpór.

Struktura konstrukcyjna - stropy, podciągi, słupy - uwidoczniona na zewnątrz i wewnątrz stanowi o tektonice budynków oraz jest ściśle związana z indywidualnym charakterem wnętrz. Ujawnienie rytmicznej wewnętrznej struktury budynku w fasadach zewnętrznych wzmacnia efekt transparentności i lekkości budowli hotelu Vienna House Mokotow Warsaw.

Wnętrze ma znaczenie

Wzornictwo pokoi hotelu łączy elementy industrialne - surowy beton sufitu czy czarne kable lamp - z naturalnymi materiałami. Odcienie szarości przełamane są ciepłym brązem drewna. Duże okna i punktowe oświetlenie nadaje pomieszczeniu przyjemną atmosferę. Odpoczynkowi sprzyja długie łóżko z tkaninowymi zagłówkami, kącik z wygodnym fotelem oraz nowoczesny Smart TV.We wnęce pokoju ustawiono biurko z lampką, tworząc przestrzeń do pracy. Łazienka wyposażona jest w przestronny prysznic, wysokiej jakości udogodnienia i zestaw naturalnych kosmetyków. Także tutaj oświetlenie odrywa kluczową rolę.

Plany na przyszłość

Vienna House od kilku lat realizuje strategię ekspansji na rynku europejskim i światowym. Jej celem jest otwarcie do 3 nowych hoteli rocznie w ramach trzech linii: Vienna House, Vienna House Easy i R.evo. Polska jest jednym z kluczowych rynków w strategii rozwoju sieci, dlatego już pod koniec roku portfolio sieci poszerzy się o warszawski obiekt Vienna House Mokotow Warsaw.

Zmiany dotyczą również już istniejących hoteli. Vienna House Easy Cracow przechodzi aktualnie gruntowną renowację wszystkich pokoi. W Vienna House Easy Katowice przearanżowane zostanie lobby wraz z barem, które już niebawem uzyskają całkowicie nowe oblicze. Z kolei w Vienna House Andel’s Cracow już w tym miesiącu otworzona zostanie restauracja Mavericks Cracow oferująca unikalną kuchnię kalifornijską i swobodną atmosferę surferskiego lata. W czerwcu hotelowy bar po remoncie zmieni swój wystrój oraz charakter.  

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie