REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Villa Metro - biurowiec od Dziuba Architekci

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 mar 2014 09:39
Villa Metro - biurowiec od Dziuba Architekci
Villa Metro - biurowiec od Dziuba Architekci

Biurowiec Villa Metro to projekt Dziuba Architekci, który stanąć ma przy stacji metra Wilanów. Inwestorem jest właściciel centrum handlowego Blue City. Nowy biurowiec powstanie w narożniku ul. Puławskiej i nowo projektowanej ulicy łączącej Puławską z przedłużeniem KEN - ul. Bukowińską.

REKLAMA

Głównym założeniem projektu było uspokojenie i ujednolicenie bryły zdeterminowanej trudnym kształtem narożnej działki, a także stworzenie harmonijnego i eleganckiego budynku, który złagodzi wielowątkowość otoczenia - mówią przedstawiciele Dziuba Architekci.

Całkowicie przeszklona fasada Villi Metro opakowana została charakterystyczną romboidalną strukturą z fibro-betonu w kolorze bieli. Struktura ta jako graficzne przełożenie na rysunek elewacji liter VM w założeniu ma stać się znakiem rozpoznawczym biurowca Villa Metro. Inwestprem jest właściciel centrum handlowego Blue City - spółka Reform Company 3 Sp. z o.o. 

Projektowany budynek jest I etapem zabudowy kwartału pomiędzy ul. Puławską a przewidzianym w planie miejscowym placem miejskim. Przez kwartał ten będzie przechodził pasaż łączący ul. Puławską, plac i wejścia do stacji metra.

Z projektowaną inwestycją Villa Metro, wiąże się przebudowa południowego wejścia do stacji metra „Wilanowska” – istniejąca pojedyncza wiata będzie zamieniona na dwa niezależne wejścia, jedno prowadzące w kierunku pętli autobusowej i parkingu P&R i drugie skierowane w stronę Puławskiej, które będzie zaczątkiem wspomnianego pasażu. Za opracowanie konstrukcji budynku odpwiada architek Sławomir Szarleja. Projekt instalacji: APA Engineering.

Realizacja biurowca ma być prowadzona w latach 2015-2016.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie