REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

W 2018 r. ruszy budowa centrum komunikacyjno-handlowego w Koninie

  • Autor: PAP
  • 18 paź 2017 12:10
W 2018 r. ruszy budowa centrum komunikacyjno-handlowego w Koninie
fot. shutterstock

W 2019 roku w Koninie powstaną dwa nowe dworce: kolejowy i autobusowy, oraz łączące je centrum handlowe. Prace budowlane mają ruszyć w pierwszej połowie przyszłego roku. Autorem projektu architektonicznego centrum komunikacyjno-handlowego jest warszawska pracownia Air Projekt.

REKLAMA

Konińską inwestycję realizować będzie spółka Dekada SA we współpracy z PKP S.A. i zależną od niej spółką Xcity Investment. Autorem projektu architektonicznego centrum komunikacyjno-handlowego jest warszawska pracownia Air Projekt.

Prace nad obiektem mają się rozpocząć w pierwszej połowie przyszłego roku, natomiast zakończenie robót i otwarcie obiektu planowane jest w pierwszej połowie 2019 roku.

Według planów "Dekada Konin" zlokalizowana ma być w ścisłym centrum miasta, a inwestycja obejmie: nowy dworzec kolejowy, dworzec autobusowy oraz centrum handlowe, które połączy oba budynki.

Jak podkreślono w przesłanym PAP komunikacie, łączna powierzchnia obiektu wynosić ma ok. 6 tys. m kw. Na nowym parkingu z kolei, będzie mogło zaparkować 180 samochodów; stworzone ma zostać także dodatkowe 100 miejsc postojowych w systemie park&ride.

Członek Zarządu Xcity Investment Sp. z o.o. Andrzej Bogusz podkreślił, że za pośrednictwem PKP S.A. spółka ma dostęp do ponad 100 tys. nieruchomości w Polsce, z których większość znajduje się w atrakcyjnych lokalizacjach, w bezpośrednim sąsiedztwie dworców kolejowych. "Tworzy to idealne warunki do budowy zintegrowanych centrów komunikacyjno-handlowych. Dzięki współpracy z inwestorami wychodzimy naprzeciw potrzebom zarówno podróżnych jak i lokalnych społeczności" - powiedział.

Jak dodał, głównym elementem inwestycji będą dwa dworce, w tym nowy dworzec kolejowy w osi ulicy Dworcowej, który zostanie połączony z przejściem podziemnym, aby w przypadku złej pogody pasażerowie mogli bezpiecznie przejść z poczekalni na perony. Dworzec autobusowy z kolei, zlokalizowany będzie w tym samym miejscu, co obecny dworzec kolejowo-autobusowego. Oba budynki natomiast zostaną połączone częścią handlowo-usługową.

Prezes Dekady Aleksander Walczak zaznaczył zaś, że nowy obiekt służyć będzie nie tylko pasażerom, ale także mieszkańcom Konina, którzy zyskają nową przestrzeń handlowo-usługową.

Spółka Dekada dotychczas zrealizowała cztery podobne zintegrowane centra komunikacyjno-handlowe: w Nowym Targu, Myślenicach, Brodnicy i Ciechanowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie