×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Białymstoku powstanie kompleks biurowo-hotelowy. Trwają prace nad koncepcją architektoniczną

  • Autor: PAP
  • 26 wrz 2018 10:56
fot. Fotolia

Firma Warimpex chce wybudować w Białymstoku wielofunkcyjny kompleks nieruchomości komercyjnych. W pierwszym etapie, do 2021 roku, ma powstać budynek o powierzchni biurowej ok. 13 tys. metrów kwadratowych, a w przyszłości także hotel.

REKLAMA

Firma o swoich planach poinformowała we wtorek na konferencji prasowej w Białymstoku z udziałem prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego.

Jak mówił Truskolaski, będzie to duża inwestycja, na którą miasto czeka. "To, na co Białystok oczekuje, a więc wszystko, co najbardziej nowoczesne - biurowce klasy A, klasy B, hotele" - powiedział prezydent.

Kompleks usługowy ma powstać na działce należącej do firmy Warimpex, położonej w okolicach dworca PKS, przy ulicach Wyszyńskiego i Bohaterów Monte Cassino. Jak mówił prezes tej firmy Jerzy Krogulec, kompleks biurowo-hotelowy powstanie na działce 1,7 ha, a jego budowa będzie podzielona na etapy ze względu na wielkość inwestycji.

Budowę pierwszego budynku o powierzchni ok. 13 tys. m kw. firma planuje rozpocząć w II kwartale 2019 roku. Oprócz powierzchni biurowej znajdą się tam m.in. garaże podziemne, a także część usługowa z gastronomią. Krogulec mówił, że w budynku będzie mogło znaleźć pracę ok. 1,5 tys. osób.

Szacowany koszt budowy to 100 mln zł. Obecnie powstaje koncepcja architektoniczna; po zatwierdzeniu jej i stworzeniu projektu firma będzie ubiegać się o pozwolenie na budowę.

Cały kompleks ma zajmować ok. 50 tys. m kw., co będzie kosztowało łącznie ponad 400 mln zł. Firma szacuje, że w sumie powstanie 4,5 tys. miejsc pracy.

Truskolaski poinformował, że obecnie w mieście jest 61,5 tys. m kw. powierzchni biurowej. Mówił, że są plany wybudowania kolejnych, jednak nie zdradził szczegółów. W jego ocenie Białystok staje się coraz atrakcyjniejszy dla inwestorów ze względu m.in. na coraz lepsze połączenie z Warszawą. Mówił, że powstawanie kolejnych inwestycji i miejsc pracy to oferta, którą można zatrzymać młodych białostoczan, a także przyciągnąć młodych ludzi z okolicznych miejscowości.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie