×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Bieszczadach otwarto park Tajemnicza Solina

  • Autor: PAP
  • 23 lip 2022 14:40
W Bieszczadach otwarto park Tajemnicza Solina
W Bieszczadach otwarto park Tajemnicza Solina, fot. shutterstock

W ośrodku Polskich Kolei Linowych  w Solinie został otwarty park tematyczny Tajemnicza Solina. To kolejna nowa atrakcja w Bieszczadach, po uruchomionej przez PKL na początku miesiąca, kolejce gondolowej.

REKLAMA

W parku, który jest obok górnej stacji kolejki na Górze Jawor, prezentowane są legendy związane z Bieszczadami, a także barwne postacie Czadów.

Jak zaznaczył prezes PKL Daniel Pitrus, nowa atrakcja ma spowodować, że w ośrodku w Solinie rodziny będą mogły spędzić cały dzień i przy okazji dowiedzieć się czegoś nowego.

- Turyści odwiedzający nowy ośrodek PKL w Solinie mogą podziwiać piękno tutejszych okolic, krajobrazy, połoniny oraz jezioro. Ale Bieszczady to nie tylko piękna przyroda, to również ciekawe historie, które chcemy wszystkim przybliżyć - dodał.

Park tematyczny Tajemnicza Solina rozpościera się u zbocza Góry Jawor, jest zlokalizowany tuż obok Karczmy Jawor, jego powierzchnia to ponad 4,6 hektara.

Jak zapewnia PKL, w parku turyści przeniosą się do świata pełnego tajemniczości i magii, zamieszkiwanego przez legendarne postacie Biesów i Czadów.

W parku na stałe będzie działać grupa animatorów, która przez zabawę i edukację będzie przybliżać dzieciom zarówno legendy, baśnie, jak i historię całego regionu. Najmłodsi dowiedzą się najciekawszych rzeczy dotyczących Bieszczad, na przykład skąd pochodzi ich nazwa, czy jakie postacie zgodnie z bieszczadzkimi podaniami zamieszkiwały okoliczne wzgórza.

Na najmłodszych turystów w parku czekać będzie m.in. labirynt Biesa, przygotowane zostały "czadowe zjeżdżalnie, na których dzieci będą mogły ścigać się z energicznymi Czadami". W parku przygotowany jest również czadowy tor sprawnościowy.

W ten weekend w ramach otwarcia parku dla turystów przygotowano dodatkowe atrakcje, w tym m.in. pokazy puszczania baniek mydlanych czy zabawy taneczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie