REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W centrum Częstochowy rozbłysł neon z miejskim logo

  • Autor: PAP
  • 23 gru 2021 13:47
W centrum Częstochowy rozbłysł neon z miejskim logo
W centrum Częstochowy rozbłysł neon z miejskim logo, fot. shutterstock

Neon z miejskim logo Częstochowy, w którym umieszczony powyżej człon "Często" nieco przesłania poniższe słowo "chowa", rozbłysł przed świętami Bożego Narodzenia na dachu budynku przy ul. Nowowiejskiego 1 w centrum miasta. Napis nawiązuje do tradycji i mody tworzenia reklam sprzed kilku dekad.

REKLAMA

Zgodnie z zapowiedziami władz miasta, promocyjny neon zamontowano w miejscu nieistniejącego już neonu PKO, który częstochowianki i częstochowianie mogą pamiętać z czasów PRL.

Kształt nowego neonu jest oparty na oficjalnym logo Częstochowy, które powstało w 2017 roku i zostało wyróżnione w konkursie "Dobry wzór 2018" organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie. Logo i związana z nim oprawa wizerunkowa opiera się na grze słów tworzących nazwę miasta - słowo "często" nieco przysłania umieszczony poniżej czasownik "chowa".

Jak informują częstochowscy urzędnicy, nowy neon, którego produkcja i montaż kosztowały 55 tys. zł, daje przyjemną dla oka poświatę - jest to światło stałe, niemigające. Rozświetlony napis jest widoczny od strony placu Biegańskiego - centralnego placu miasta.

"Liczymy, że neon na stałe wpisze się w krajobraz Częstochowy i stanie się jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejskich kadrów" - powiedziała wiceszefowa Wydziału Kultury, Promocji i Sportu częstochowskiego Urzędu Miasta Magdalena Woch.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie