×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W centrum Kielc będzie więcej zieleni

  • Autor: PAP
  • 15 maj 2022 09:50
  • Aktualizacja: 15 maj 2022 09:51
W centrum Kielc będzie więcej zieleni
W centrum Kielc będzie więcej zieleni, fot. shutterstock

W centrum Kielc będzie więcej zieleni. Nasadzenia drzew i krzewów są planowane m.in. na Rynku. Projekt "zielonej rewitalizacji" o wartości około 23 mln złotych jest współfinansowany z Programu Inwestycji Strategicznych.

REKLAMA

- W połowie czerwca ogłosimy przetarg na realizację czterech projektów, których celem jest zazielenienie przestrzeni publicznej - poinformowała w sobotę Agata Wojda, zastępczyni prezydenta Kielc.

W ramach projektu w południowej i wschodniej części Rynku mają zostać zasadzone dwa szpalery drzew. Zielona enklawa z drzew i pnączy pojawi się również na placu św. Tekli oraz w rejonie rozjazdu ulic Piotrkowskiej i Bodzentyńskiej. Zmieni się także otoczenie ulicy Bodzentyńskiej z placem Św. Wojciecha, teren przed dawną Synagogą oraz Skwer im. Ireny Sendlerowej.

- Drzewa mogą być naszym największym sojusznikiem w walce o czyste powietrze i lepsze funkcjonowanie w mieście. Latem w zabetonowanej przestrzeni coraz trudniej przebywać z kolei ulewne deszcze powodują zniszczenia w miejskiej infrastrukturze - powiedział Wojda.

Projekt zakładający "zieloną rewitalizację" zabytkowego Śródmieścia Kielc będzie realizowany z Programu Inwestycji Strategicznych. Szacowany koszt inwestycji to 23 mln złotych, z czego 90 proc. stanowi rządowe dofinansowanie. Inwestycja ma się zakończyć w ciągu 16 miesięcy od ogłoszenia przetargu.

Zielone inwestycje wpisują się w założenia Planu Adaptacji do zmian klimatu Miasta Kielce do roku 2030.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie