REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

W centrum Łodzi odżyje jedna z ciekawszych ulic

  • Autor: UM Łódź
  • 23 cze 2022 12:30
W centrum Łodzi odżyje jedna z ciekawszych ulic
Zamknięta ul. Zielona odżyje. Przybędzie drzew, ławek i imprez w centrum Łodzi, fot. UMŁ

Drążenie tunelu pod Łodzią i budowa podziemnej stacji Śródmieście przy skrzyżowaniu ul. Zielonej z ul. Zachodnią zamknęły pierwszą z tych ulic na długie miesiące. Przełożyło się to na dużo mniejszy ruch w lokalach i szukanie pomysłu, jak pomóc przedsiębiorcom w tym trudnym czasie.

REKLAMA

– Razem z firmami z ul. Zielonej i Fundacją Ulicy Piotrkowskiej myśleliśmy o podobnych rzeczach: wprowadzeniu zieleni, postawieniu ławek, stworzeniu bardziej atrakcyjnej i przyjaznej przestrzeni, która zachęci do spędzania tutaj czasu. Do współpracy udało się zaangażować kolejnych partnerów i w efekcie na początku wakacji ul. Zielona zacznie się zmieniać – mówi Piotr Kurzawa, menedżer ul. Piotrkowskiej.

Drzewa, ławki i gastronomia

Przy ul. Zielonej od ul. Piotrkowskiej do placu budowy przystanku kolejowego pod ul. Kościuszki staną nowe ławki. Kupi je Łódzka Spółka Infrastrukturalna, która wyremontowała zabytkową kamienicę Aurbachów pod numerem 6 i urządza jej najbliższe otoczenie. Zarząd Zieleni Miejskiej wystawi w donicach kilkumetrowe graby. Zarząd Dróg i Transportu zmienia organizację ruchu – po nieparzystej stronie ul. Zielonej zostanie powiększona strefa piesza, a postój taksówek zostanie przeniesiony na ul. Narutowicza.

– To pierwszy etap zmian. Drugim będzie animowanie tej przestrzeni, będziemy organizować tam imprezy i wydarzenia podobne do tych, jakie łodzianie znają z ul. Piotrkowskiej – zapowiada Kurzawa.

Pierwsze wydarzenie, jeszcze przed tymi wszystkimi zmianami, przed nami – w ostatnim tygodniu czerwca Paweł Zyner, właściciel restauracji Anatewka, otworzy przy ul. Zielonej 6 nowy lokal. Będzie to połączenie restauracji z pubem w kamienicy Aurbachów.

Zaplanowane zmiany w wyglądzie ul. Zielonej będą zauważalne już w lipcu. Kiedy ulica się zieleni i przybędzie na niej ławek, odbędzie się tam pierwsza z cyklu planowanych imprez. Zmiana Zielonej ma być całoroczna, obejmie również okres zimowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie