REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Centrum Wodzisławia Śląskiego powstanie przystanek kolejowy

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 10 sty 2023 14:23
W Centrum Wodzisławia Śląskiego powstanie przystanek kolejowy
Mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego zyskają lepszy dostęp do pociągów z nowego przystanku Wodzisław Śląski Centrum. fot. Mirosław Siemieniec, mat. PKP PLK

Mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego zyskają lepszy dostęp do pociągów z nowego przystanku Wodzisław Śląski Centrum, który będzie zlokalizowany blisko miejskiego rynku.

REKLAMA

  • PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na budowę nowego przystanku w centrum miasta.
  • Peron, dzięki pochylniom, zostanie dostosowany do potrzeb podróżnych z ograniczoną możliwością poruszania się; będzie wyposażony w wiaty, ławki, oświetlenie, tablice informacyjne i oświetlenie.
  • Zadanie za ponad 3 mln zł jest realizowane w ramach „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025”.

Mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego zyskają lepszy dostęp do pociągów z nowego przystanku Wodzisław Śląski Centrum. Przystanek pomiędzy Wodzisławiem a Czyżowicami, będzie zlokalizowany blisko rynku, koło przejazdu na ul. Krętej / Ofiar Oświęcimskich. Peron, dzięki pochylniom, zostanie dostosowany do potrzeb podróżnych z ograniczoną możliwością poruszania się. Obiekt będzie wyposażony w wiaty, ławki, oświetlenie i nagłośnienie. Orientację w podróży ułatwią tablice informacyjne i gabloty z rozkładem jazdy.

– Budowa nowego przystanku Wodzisław Śląski Centrum jest odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie koleją. Przystanek ułatwi podróże mieszkańcom i zachęci kolejnych pasażerów do korzystania z dogodnych połączeń kolejowych – mówi Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują zadanie w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025”. Wartość inwestycji to ponad 3 mln zł netto. Zakończenie prac planowane jest w I kwartale 2024 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie