REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

W centrum Wrocławia otwarto nowoczesną filę biblioteki miejskiej

  • Autor: PAP
  • 07 gru 2017 15:43
W centrum Wrocławia otwarto nowoczesną filę biblioteki miejskiej
fot. unsplash

Nową filię miejskiej biblioteki publicznej otwarto w czwartek w przebudowanym Przejściu Świdnickim w centrum Wrocławia. Centrum Innowacji Przejście ma być nowoczesnym ośrodkiem kultury, edukacji i odpoczynku, dostępnym dla wszystkich mieszkańców Wrocławia.

REKLAMA

Jak poinformował w czwartek podczas konferencji prasowej dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu Andrzej Ociepa, Centrum Innowacji Przejście jest 13. filią placówki. - Posiada ono inną formę niż dotychczasowe biblioteki. To pierwsze tego typu centrum innowacji w Polsce - podkreślił Ociepa.

Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miasta zaznaczył, że Przejście Świdnickie jest szczególnym miejscem dla Wrocławia. - Chcieliśmy, aby pełniło funkcję kulturalną i społeczną. To miejsce wpisuje się w logikę zmiany miejskiej biblioteki publicznej, gdyż podobnie jak mediateka oraz biblioteka na Dworcu Głównym jest to przestrzeń niestandardowa - powiedział.

Podkreślił, że przestrzeń jest dedykowana wrocławianom w każdym wieku. - Chcielibyśmy, aby mieszkańcy Wrocławia czuli się tutaj dobrze, aby korzystali z tej przestrzeni na wiele różnych sposobów - dodał Sutryk.

Kierownik Centrum Innowacji Przejście Aneta Siwka poinformowała, że placówka będzie wyposażona w nowoczesny sprzęt elektroniczny, z dostępem do zasobów bibliotecznych poprzez e-czytniki.

W centrum prowadzone będą warsztaty m.in. z zakresu druku w technologii 3D, kursy programowania oraz zajęcia uczące wykorzystania nowych technologii w życiu codziennym. - Wpisujemy się także w ogólnopolską tendencję walki ze smogiem - dzięki energorowerom możemy siłą mięśni naładować swoje urządzenia - zaznaczyła kierownik placówki.

Centrum to nie tylko nowe technologie, ale też działania z zakresu kultury i sztuki. - Planujemy zaprosić do współpracy szkoły teatralne i plastyczne. Zależy nam, aby to ludzie kreowali to miejsce - dodała.

Liczącą 300 metrów kwadratowych przestrzeń podzielono na pięć stref tematycznych, m.in. strefę gier, warsztatów oraz strefę relaksu, wraz z czytelnią i możliwością skorzystania z tabletów i e-czytników.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie