×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Charkowie powstał schron przy przystanku autobusowym. Pierwszy z 25 zaplanowanych

  • Autor: PAP
  • 19 sie 2022 16:04
W Charkowie powstał schron przy przystanku autobusowym. Pierwszy z 25 zaplanowanych
W Charkowie zbudowano pierwszy schron przy przystanku komunikacji miejskiej. fot. Shutterstock

W Charkowie zbudowano pierwszy schron przy przystanku komunikacji miejskiej. Schron jest wyposażony w monitoring i piasek na wypadek wybuchu pożaru. Pomieścić może 50 osób.

REKLAMA

  • W Charkowie, na północnym wschodzie Ukrainy, powstał pierwszy schron przeznaczony dla pasażerów komunikacji miejskiej, zbudowany obok jednego z przystanków autobusowych. 
  • Z ukrycia będzie mogło jednocześnie korzystać niemal 50 osób - poinformował w piątek serwis Suspilne.

W schronie znalazły się kamera monitoringu, umożliwiająca obserwowanie sytuacji na pobliskiej ulicy, a także zapas piasku, który mógłby być wykorzystany do gaszenia ewentualnego pożaru. Na zewnętrznej ścianie budynku umieszczono napis "Charków - miasto-bohater".

Tego rodzaju bezpieczne przystanki z betonu zbrojonego powstaną w 25 miejscach na terenie Charkowa. Będzie w nich można także przeczekać alarm przeciwlotniczy - powiadomił mer miasta Ihor Terechow, cytowany przez Suspilne.

W połowie maja pojawiły się doniesienia o sukcesach ukraińskiej kontrofensywy na północ od Charkowa i odepchnięciu wojsk rosyjskich na odległość 3-4 km od terytorium Rosji. Później najeźdźcy odzyskali jednak kilka przyczółków w obwodzie charkowskim, co umożliwiło im wznowienie ostrzału miasta z powietrza i stanowisk artyleryjskich.

W trwających od tamtego czasu atakach na dzielnice mieszkalne w Charkowie, w tym przystanki komunikacji miejskiej, ginie ludność cywilna. W wyniku uderzeń rakietowych przeprowadzonych w środę wieczorem i czwartek rano śmierć poniosło co najmniej 17 osób.

Charków, drugie co do wielkości miasto Ukrainy, liczące przed inwazją blisko 1,5 mln mieszkańców, jest położony około 40 km od granicy z Rosją. (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie