REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

W Chorzowie powstał mural oczyszczający powietrze

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 28 lip 2021 16:22
W Chorzowie powstał mural oczyszczający powietrze
fot. mat. pras.

Ma moc 170 drzew i można na nim odszukać charakterystyczne dla regionu miejsca oraz detale związane ze sportowymi i proekologicznymi aktywnościami - takie jest mural mural, który z końcem lipca powstał w Chrzanowie w wyniku współpracy firmy Dan Cake Polonia z Miastem Chrzanów oraz Towarzystwem Budownictwa Społecznego w Chrzanowie.

REKLAMA

Mural, oprócz tego, że podnosi estetykę okolicy, działa jak las w środku miasta - został bowiem w całości wykonany ze specjalnych farb fotokatalitycznych. Zawarty w nich dwutlenek tytanu przyciąga i neutralizuje smog na podobnej zasadzie, jak ma to miejsce w procesie fotosyntezy zachodzącym w roślinach. 

Malowidło powstało w ramach projektu CSR firmy Dan Cake Polonia, realizowanego pod hasłem „Robimy Klimat”. W ramach tej inicjatywy marka m.in. prowadzi własną, miejską pasiekę, uruchomiła trzy regionalne gry terenowe, instaluje łąki kwietne i wspiera lokalne drużyny sportowe.

Mural powstał na ścianie kamienicy zlokalizowanej przy ulicy Mickiewicza w Chrzanowie. Za projekt graficzny odpowiada agencja 19 Południk, a wykonaniem zajęła się agencja artystyczna „Nietak”. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie