W czerwcu zakończy się remont fragmentu al. Hallera w GdańskuPAP - 11-02-2020 16:21


W czerwcu zakończy się modernizacja dwóch części al. Hallera w Gdańska o długości ok. 900 metrów. Ulica przebiega na trasie łączącej nadmorską dzielnicę Brzeźno z Wrzeszczem i centrum miasta. Koszt inwestycji wyniesie ok. 2,9 mln zł.

O podpisaniu umowy na wykonanie remontu części al. Hallera poinformowała we wtorek rzeczniczka prasowa Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska Aneta Niezgoda.

"Wykonawcą zadania jest firma MTM S.A., która obecnie kontraktuje materiały niezbędne do przeprowadzenia prac. Rozpoczęcie robót planowane jest w marcu. Do tego czasu zostaną uzgodnione zmiany w organizacji ruchu" - dodała Niezgoda.

Remont al. Hallera obejmie dwa odcinki. Pierwszy dotyczyć będzie jezdni w kierunku Brzeźna, od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza (z wyłączeniem zmodernizowanego odcinka ulicy w obrębie skrzyżowania z ul. Reja). Drugi odcinek to fragment od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki (jezdnia w kierunku Brzeźna).

W ramach inwestycji zostanie wykonana nowa nawierzchnia drogi, przebudowane będą zatoki postojowe i chodniki. Wyregulowane zostanie także uzbrojenie terenu. Łącznie al. Hallera zostanie zmodernizowana na długości ok. 900 metrów.

Inwestycja będzie zrealizowana w ramach programu "Modernizacja dróg na terenie Gdańska", który w 2019 roku objął cztery ulice na łączną kwotę ok. 9 mln. zł. Przebudowane zostały m.in. Trakt Konny na odcinku od ul. Smoluchowskiego do ul. Chodowieckiego, Stary Rynek Oliwski w Gdańsku, fragment ul. Świętokrzyskiej, na odcinku od Wieżyckiej do Wielkopolskiej oraz część ul. Niepołomickiej na odcinku od Przebiśniegowej do Kampinoskiej.

W 2020 r. przewidziano m.in. modernizację fragmentu ul. Chłopskiej i al. Grunwaldzkiej. Oba zadania są w fazie postępowania przetargowego.