×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Ełku powstała nowa plaża miejska

  • Autor: PAP
  • 18 cze 2018 10:03
fot. pixabay.com

Kąpieliska, boiska sportowe, natryski, parkingi dla karawaningu, a także miejsca do połowu ryb - to niektóre atrakcje wokół nowej plaży miejskiej z pływającym pomostem, która powstała w Ełku. Inwestycja kosztowała 8 mln zł.

REKLAMA

Pieniądze na budowę plaży miasto pozyskało z dwóch programów unijnych: Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Programu Interreg Litwa Polska. W sumie budowa plaży i całej infrastruktury kosztowała 8 mln zł.

"Stara plaża w centrum miasta jest za mała, by zaspokoić potrzeby mieszkańców i turystów. Poza tym, nie było przy niej miejsca, by wybudować potrzebną infrastrukturę do rekreacji" - powiedział PAP Cezary Wenda z Urzędu Miasta w Ełku.

Dodał, że stara plaża przy ul. Parkowej będzie dodatkowo dalej wykorzystywana do organizowania imprez muzycznych, zaś nowa przy ulicy Jeziornej będzie służyła m.in. do organizowania zawodów sportowych. Na plaży będą bowiem dwa boiska - jedno do siatkówki, drugie do koszykówki.

Przy plaży powstał także obiekt sanitarny, a także parkingi dla rowerów, karawaningu oraz dla samochodów. Wykonano też ławki, stojaki na rowery, tablice informacyjne. Cały teren został zagospodarowany zielenią. Na jeziorze wybudowano dwa pomosty - jeden stały, drugi pływający.

Miasto nie zapomniało także o wędkarzach, którzy łowią ryby w jeziorze Ełk. Specjalnie dla nich powstały miejsca do połowu ryb.

"Nowa plaża jest zlokalizowana na obrzeżach Ełku, ale jest do niej świetny dojazd zarówno samochodem, jak i rowerem. To plaża z prawdziwego zdarzenia" - dodał Wenda.

Sezon turystyczny oficjalnie zaczyna się w Ełku 20 czerwca; tego dnia plaża zostanie uroczyście otwarta. Z tej okazji miasto zorganizuje imprezę, podczas której oprócz występów artystycznych odbędzie się konkurs kulinarny oraz pokaz akrobatyczny na słupie wody - flyboard. Na obu ełckich plażach pojawią się od tego dnia ratownicy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie