W Gdańsku powstanie park sensorycznyGdansk.pl - 24-02-2021 10:43


Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej kameralnego parku sensorycznego ze środków BO, podaje Gdansk.pl. Zakłada on powstanie niewielkiego parku, który wpływać ma na zmysły przebywających w nim osób.

Niewielki park sensoryczny powstanie przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2, przy ul. Ks. M. Góreckiego. Zgodnie z założeniem, mini park sensoryczny ma się składać ze ścieżki sensorycznej, a także ścieżki brukowej. Zamontowane zostaną betonowe ławki i kosze śmietnikowe, zbudowana zostanie też zadaszona wiata o wymiarach około 6x5m z utwardzeniem terenu i wyposażeniem w ławki i stoły. Zaplanowano także postawienie donic na kompozycje ziół wieloletnich.

Szczegółowy zakres tego projektu znany będzie dopiero po opracowaniu dokumentacji projektowej. Dopiero kiedy gotowa będzie dokumentacja, ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie samych prac. Cały projekt powinien zakończyć się w grudniu 2022 r.

Oferty na opracowanie dokumentacji projektowej można przesyłać do 25 lutego. Termin opracowania projektu określono na siedem miesięcy od daty podpisania umowy.