REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

W Gliwicach powstanie pierwsze w Polsce... funzeum

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 09 sie 2021 11:40
W Gliwicach powstanie pierwsze w Polsce... funzeum
Funzeum w Gliwicach będzie pierwszą tego typu ekspozycją w kraju wprowadzającą odwiedzających w niezwykły świat kolorów oraz złudzeń i zaskakującą grą światłem, fot. mat. pras.

Muzea z pogranicza iluzji i sztuki podbiły już świat, teraz jedno z nich dołączy do rozrywkowej oferty Europy Centralnej. Funzeum w Gliwicach będzie pierwszą tego typu ekspozycją w kraju wprowadzającą odwiedzających w niezwykły świat kolorów oraz złudzeń i zaskakującą grą światłem. Otwarcie nowej atrakcji planowane jest jesienią tego roku.

REKLAMA

Wśród inspiracji gliwickiego Funzeum są m.in. TeamLab Borderless w Tokio, największe muzeum sztuki cyfrowej na świecie, czy Meow Wolf w Las Vegas z interaktywnymi strefami surrealistycznych miejsc i krajobrazów. Ekspozycja w Europie Centralnej będzie unikalnym konceptem rozrywkowym dla dzieci i dorosłych złożonym z kilkudziesięciu artystycznych instalacji zadziwiających swoim kształtem i kolorem. Znajdą się wśród nich przestrzenie bajkowe, futurystyczne, wykorzystujące iluzję, magię lustrzanych odbić i grę światła. Wszystkie wywołujące spektakularne efekty wizualne, a dzięki możliwości interakcji i zmieniania otaczającej przestrzeni – wciągające także do wspólnej zabawy. Z Funzeum wszyscy goście wychodzić będą uśmiechnięci, a ich telefony bardzo szybko zapełnią się mnóstwem zdjęć.

- Trudno opisać słowami wszystko, co przygotowaliśmy dla odwiedzających w Funzeum. To trzeba będzie po prostu zobaczyć! Zależało nam na tym, by stworzyć coś oryginalnego, na najwyższym poziomie estetycznych doznań. Chcemy zaprosić gości do zupełnie innego, zaskakującego świata, pełnego zachwytów i wzruszeń – mówi Adam Wicher, pomysłodawca i założyciel Funzeum w Gliwicach.

Całkowita powierzchnia Funzeum sięgnie prawie 4000 mkw. Zostanie ono zlokalizowane w sąsiedztwie dwóch innych atrakcji Europy Centralnej – Kolejkowa, największej kolejowej makiety w Polsce, oraz parku trampolin House of Air.

- Nasze stałe atrakcje oraz tematyczne wystawy, które prezentujemy na terenie naszych dwóch wielkich przestrzeni wystawienniczych, sprawiają, że Europa Centralna staje się obiektem handlowym z największą ofertą rozrywkową w Polsce. Stawiamy na oryginalne, niedostępne nigdzie indziej koncepty. To magnes, który przyciąga do nas tysiące odwiedzających – mówi Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Centrum Handlowego Europa Centralna w Gliwicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie