W Gorzowie Wlk. powstanie hala widowiskowo-sportowa z prawdziwego zdarzeniaPAP - 04-01-2021 16:12


Gorzów Wielkopolski doczeka się hali widowiskowo-sportowej z prawdziwego zdarzenia. W poniedziałek podpisano umowę na realizację inwestycji. Nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt powstanie w ciągu dwóch lat i będzie kosztował ponad 89 mln zł.

Jak przekazał rzecznik gorzowskiego magistratu Wiesław Ciepiela, w tym tygodniu plac budowy zostanie przekazany wykonawcy. Zgodnie z umową hala powinna być gotowa w 24 miesiące.

Halę na zlecenie miejskiej spółki CSR Słowianka wybuduje firma Budimex SA z Warszawy. Inżynierem kontraktu odpowiedzialnym za nadzór na inwestycją została gorzowska spółka Komplet Inwest.

"To obiekt, na który gorzowianie czekali kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt lat (...) Życzymy tej budowie jak najlepiej, aby wszystko się udało..." - powiedział prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.

Hala będzie służyć gorzowskim sportowcom, ale będzie też miejscem organizacji dużych widowisk kulturalnych oraz miejskich uroczystości. Będzie miała ponad 5 tys. stałych miejsc siedzących z możliwością zwiększenia ich liczby do 6 tys.

Nowoczesny obiekt powstanie w sąsiedztwie Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Słowianka przy ul. Słowiańskiej w Gorzowie. Jego architektura ma być spójna z istniejącym kompleksem składającym się z basenów, sztucznego lodowiska i kręgielni.

Sama hala będzie obiektem wielofunkcyjnym, podzielonym na kilka stref i ma spełniać wszelkie wymogi konieczne do rozgrywania w niej imprez sportowych rangi krajowej i międzynarodowej, m.in. meczów koszykówki, piłki ręcznej i siatkowej, tenisa ziemnego czy futsalu. (PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ drag/