REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

W Hangzhou w Chinach powstało niezwykłe muzeum

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 23 sie 2021 13:42
W Hangzhou w Chinach powstało niezwykłe muzeum
Neolith, międzynarodowa spółka hiszpańskiego pochodzenia i wiodący producent Kamienia Spiekanego, dokonał uroczystego otwarcia spektakularnego i awangardowego muzeum położonego w mieście Hangzhou, fot. mat. pras.
W Hangzhou w Chinach powstało niezwykłe muzeum

Neolith, międzynarodowa spółka hiszpańskiego pochodzenia i wiodący producent Kamienia Spiekanego, dokonał uroczystego otwarcia spektakularnego i awangardowego muzeum położonego w mieście Hangzhou. Obiekt jest położony w dzielnicy Binjiang, w której mieszczą się siedziby kilku azjatyckich gigantów z sektora handlu elektronicznego, motoryzacji i technologii, takich jak Alibaba, Geely, Dahua Technology czy H3C

REKLAMA

  • Muzeum Neolit® w Hangzhou zostało zaprojektowane w celu zapewnienia odwiedzającym angażującego doświadczenia podczas zwiedzania przestrzeni obiektu. Kształty, światła, kolory, tekstury i materiały prezentowane w całym obiekcie tworzą ciąg urzeczywistnionych doświadczeń 3D oddziałujących na wszystkie zmysły, dostarczając innowacyjne, futurystyczne doznania.
  • Muzeum zostało opracowane przez słynnych na arenie międzynarodowej projektantów Chen Lin i Cui Shu i jest niczym dynamiczne laboratorium zachęcające odwiedzających do zanurzenia się w jego architekturę i przestrzeń. Oprócz samego wymiaru artystycznego obiekt prezentuje nowe trendy, materiały oraz awangardowe wzornictwo.
  • Jest on położony w dzielnicy Binjiang, w której mieszczą się siedziby kilku azjatyckich gigantów z sektora handlu elektronicznego, motoryzacji i technologii, takich jak Alibaba, Geely, Dahua Technology czy H3C.

Muzeum zostało zaaranżowane przez Chen Lin i Cui Shu, dwóch uznanych na arenie międzynarodowej projektantów, którzy opracowali tę wyjątkową przestrzeń, podkreślając aspekty, dzięki którym współczesna azjatycka architektura plasuje się wśród najbardziej innowacyjnych i popularnych trendów na świecie.

Muzeum Neolith zostało zaprojektowane w celu zapewnienia odwiedzającym angażującego doświadczenia podczas zwiedzania przestrzeni obiektu. Kształty, światła, kolory, tekstury i materiały prezentowane w całym obiekcie modulują i tworzą ciąg urzeczywistnionych doświadczeń 3D oddziałujących na wszystkie zmysły, dostarczając innowacyjne, futurystyczne doznania. Biel i czerń stanowią główny dwumian wnętrza obiektu, w którym prym wiedzie zestawienie różnych materiałów i kształtów, a także wykorzystanie licznych zasobów artystycznych.

Czerpiąc inspirację z orientalnej koncepcji płynności, odwiedzający mogą otworzyć umysły i dać się ponieść kolejnym przestrzeniom, w których Neolith prezentuje się w postaci podwieszanych marmurowych listew z podświetleniem LED, wyznaczających trasę zwiedzania obiektu i umożliwiających oddzielenie od siebie poszczególnych przestrzeni, towarzysząc odwiedzającemu aż do „mety”, będącej kulminacją tego opartego na doświadczeniach procesu poznawania Neolith.

Muzeum jest niczym dynamiczne laboratorium zachęcające odwiedzających do zanurzenia się w jego architekturę i przestrzeń, oprócz podziwiania jedynie wymiaru artystycznego obiektu. Emanuje właściwościami i wartościami definiującymi nowe trendy oparte na innowacyjności, użyciu nowych materiałów i awangardowym wzornictwie wykorzystującym czyste i odsłonięte linie, płaszczyzny, materiały i powierzchnie.

Dzięki zastosowaniu zrównoważonego i wysoce zróżnicowanego podejścia, w którym na uwagę zasługuje podłużny basen pływacki okalający pomost wykonany z Neolith, który wraz z sufitem ze stali nierdzewnej zapewnia imponujące i atrakcyjne wodne odbicie, tworząc oryginalny efekt lustra.

Ponadto w muzeum co jakiś czas będą prezentowane różne instalacje, zawsze w celu dostarczenia odbiorcom wyjątkowych doświadczeń architektonicznych w oparciu o wzornictwo, innowacje i awangardowe materiały podczas zwiedzania przestrzeni obiektu.

Podobał się artykuł? Podziel się!