REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

W Jarosławiu powstanie centrum edukacji kulturalnej

  • Autor: PAP
  • 28 sie 2017 15:31
fot. pixabay.com

Ponad 2,2 mln zł wynosi budżet projektu, który realizuje samorząd Jarosławia. W jego ramach wykonane zostaną prace remontowo-konserwatorskie Bramy Krakowskiej i piwnic Ratusza. W obiektach powstanie centrum edukacji kulturalnej.

REKLAMA

Jak poinformowała PAP pełniąca obowiązki rzecznika prasowego burmistrza Jarosławia Iga Kmiecik, oba budynki są zabytkami i zostaną dostosowane do prowadzenia w nich zajęć kulturalnych.

"W pomieszczeniach zarówno Bramy Krakowskiej, jak i w piwnicach Ratusza powstanie centrum edukacji kulturalnej. Celem centrum będzie edukacja kulturalna dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Centrum wspierać będzie także szkoły w realizacji projektów i programów edukacji artystycznej i kulturowej" - dodała.

W ramach projektu powstaną tematyczne sale nawiązujące do różnych dziedzin sztuki m.in malarstwa, architektury i rzeźby. Osoby odwiedzające sale będą mogły wczuć się w rolę artysty poprzez komponowanie swoich dzieł, np. za pomocą aplikacji multimedialnych projektując obrazy czy zamki.

Jak zaznaczyła Kmiecik, utworzenie centrum edukacji kulturalnej będzie "nową jakością" w Jarosławiu. "Liczymy, że poprzez tę ofertę więcej mieszkańców weźmie udział w życiu kulturalnym miasta. Realizacja projektu stworzy dobre warunki do zdobywania wiedzy o kulturze, do korzystania z niej, do kształcenia potrzeb i nawyków uczestniczenia w kulturze" - podkreśliła.

Z oferty centrum korzystać mają przede wszystkim rodzice z dziećmi. Budżet projektu "Jarosław Magiczne Miasto" wynosi ponad 2,2 mln zł. Z tej kwoty 1,7 mln zł stanowi unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie