REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

W Jaworzynie Śląskiej powstanie Lokalne Centrum Biznesu za ok. 26 mln zł

  • Autor: PAP
  • 17 paź 2022 14:45
W Jaworzynie Śląskiej powstanie Lokalne Centrum Biznesu za ok. 26 mln zł
W Jaworzynie Śląskiej powstanie Lokalne Centrum Biznesu za ok. 26 mln zł, fot. shutterstock

Lokalne Centrum Biznesu powstanie w nowobudowanej hali w Jaworzynie Śląskiej. Inwestycja Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park" będzie kosztować blisko 26 mln zł. Hala ma powstać do końca września 2023 r.

REKLAMA

Lokalne Centrum Biznesu w Jaworzynie Śląskiej będzie składać się z hali przemysłowo-magazynowej o powierzchni ponad 5000 m kw. Powstaną tam też przestrzenie biurowe i administracyjne o łącznej powierzchni 1000 m kw.

W poniedziałek w siedzibie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park" podpisano umowę z wykonawcą tej inwestycji.

- Wartość tej inwestycji to blisko 26 mln zł, które przeznaczymy na budowę, a następnie uruchomienie nowoczesnego, skalowalnego obiektu dedykowanego małym i średnim przedsiębiorcom - tym, którzy przy wsparciu "Invest-Parku", właśnie w Jaworzynie, rozwiną swoje biznesowe skrzydła - powiedział prezes WSSE "Invest-Park" Piotr Wojtyczka.

Budowa Lokalnego Centrum Biznesu w Jaworzynie Śląskiej ma się zakończyć we wrześniu 2023 r.

Członek rady ministrów Michał Dworczyk, który uczestniczył w podpisaniu umowy na budowę nowej hali, podkreślił, że ta inwestycja jest bardzo ważna dla regionu wałbrzyskiego i całego Dolnego Śląska.

- W piątek dotarła do nas fantastyczna informacja dotycząca Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Tym samym do Ząbkowic Śląskich, Strzegomia oraz Jaworzyny Śląskiej trafi ponad miliard złotych na rozbudowę infrastruktury, właśnie po to, aby móc rozwijać region i ściągać tutaj kolejnych inwestorów. Teraz czas na kolejną bardzo dobrą wiadomość, jaką jest podpisanie umowy na budowę Lokalnego Centrum Biznesu w Jaworzynie Śląskiej - powiedział Dworczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie