×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Kaliszu powstaje pływalnia z prawdziwego zdarzenia

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 05 kwi 2022 12:38
W Kaliszu powstaje pływalnia z prawdziwego zdarzenia
Nowa pływalnia w Kaliszu powstanie na osiedlu Dobrzec, wiz. mat. inwestora

Na osiedlu Dobrzec w Kaliszu powstaje pływalnia spełniająca wszystkie standardy użytkowe, a także sportowe, zgodne z wymogami FINA - Światowej Federacji Pływackiej. Pozwoli to na organizację profesjonalnych zawodów rangi ogólnopolskiej. Inwestycję w formule zaprojektuj i wybuduj realizuje FB Antczak.

REKLAMA

  • Nowy basen jest rozszerzeniem usług inwestora, spółki Aquapark Kalisz. 
  • W obiekcie o powierzchni około 1800 m kw. znajdzie się basen sportowy o wymiarach wewnętrznych 25 m x 20,4 m oraz basen do nauki pływania z ruchomym dnem o wymiarach wewnętrznych 15 m x 7,5 m.
  • Inwestycję w formule zaprojektuj i wybuduj realizuje FB Antczak.

Nowy basen zlokalizowany będzie na największym osiedlu mieszkaniowym w Kaliszu, Dobrzec, które 1/3 kaliszan ocenia jako najbardziej atrakcyjną część miasta (dane: Strategia Rozwoju Miasta Kalisza na lata 2014-2024, 2014 rok).

W nowym obiekcie zaplanowano basen sportowy o wymiarach wewnętrznych 25 m x 20,4 m z ośmioma torami pływackimi oraz basen do nauki pływania z ruchomym dnem o wymiarach wewnętrznych 15 m x 7,5 m z trzema torami.

Kompleks wybudowany zostanie na obszarze blisko 4,5 tys. m kw. a sam budynek będzie miał powierzchnię około 1800 m kw. Przy obiekcie znajdzie się również parking i wodny plac zabaw.

- Nowy basen będzie stanowił rozszerzenie usług świadczonych przez Spółkę AQUAPARK KALISZ, której misją jest tworzenie wyjątkowego miejsca dla klientów, społeczności lokalnej Kalisza i regionu południowej Wielkopolski, w obszarze rekreacji i wypoczynku, sportu oraz zdrowia. I to właśnie w trendach sportowego i aktywnego trybu życia skupi swoją działalność nowy obiekt – podkreśla prezes zarządu, Michał Jackowski.

Umowa na realizację inwestycji w formule zaprojektuj i wybuduj została podpisana 01 grudnia 2021 roku z generalnym Wykonawcą, Firmą Budowlaną Marek Antczak. Od tego momentu trwały intensywne prace nad dokumentacją projektową a także prace związane z rozbiórką starego obiektu. Prace rozbiórkowe zostały już zakończone, Inwestor uzyskał pozwolenie na budowę i nadszedł czas na kolejny etap, czyli prace budowlane.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie