×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Kaliszu powstał nowoczesny basen. Jego budowę zakończono przed czasem

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 05 cze 2023 12:31
  • Aktualizacja: 05 cze 2023 12:37
W Kaliszu powstał nowoczesny basen. Jego budowę zakończono przed czasem
W Kaliszu przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego powstał nowoczesny basen. fot. mat. pras. Grupa Antczak

W Kaliszu oddano do użytkowania nowy basen. Inwestycję udało się zakończyć przed planowanym terminem. To jeden z najnowocześniejszych obiektów pływackich w Polsce.

REKLAMA

  • W Kaliszu przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego powstał basen, który na szeroką saklę wykorzystuje zrównoważone źródła energii. 
  • Na obszarze blisko 4,5 tys. m kw. powstał nowoczesny obiekt sportowy o powierzchni około 1,8 tys. m kw.
  • Inwestycja składała się z trzech elementów: budynku pływalni z częścią biurowo-socjalną i techniczną, zagospodarowania terenu oraz chodników i parkingu.
  • Jak podkreśla Marek Antczak, powstał jeden z najnowocześniejszych obiektów pływackich w Polsce.
  • Budowa obiektu zakończyła się przed czasem.

Grupa Antczak przed czasem zakończyła budowę nowego basenu w Kaliszu. Dzięki sprawnej realizacji inwestycji i partnerskiej współpracy z inwestorem w Dzień Dziecka obiekt przyjął pierwszych młodych sportowców. Inwestycja spełnia standardy Światowej Federacji Pływackiej (FINA) i na szeroką skalę wykorzystuje zrównoważone źródła energii.

W Kaliszu przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego powstał nowoczesny basen. fot. mat. pras. Grupa Antczak
W Kaliszu przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego powstał nowoczesny basen. fot. mat. pras. Grupa Antczak

Nowa kaliska pływalnia położona jest przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego na osiedlu Dobrzec. Na obszarze blisko 4,5 tys. m kw. powstał nowoczesny obiekt sportowy o powierzchni około 1,8 tys. m kw. Inwestycja składała się z trzech elementów: budynku pływalni z częścią biurowo-socjalną i techniczną, zagospodarowania terenu oraz chodników i parkingu. Inwestorem projektu jest miejska spółka Aquapark Kaliski sp. z o.o. Grupa Antczak odpowiadała za generalne wykonawstwo obiektu.

Cieszę się ze sprawnej realizacji powierzonej nam przez władze Kalisza inwestycji. Dzięki partnerskiej współpracy z inwestorem powstał jeden z najnowocześniejszych obiektów pływackich w Polsce, który przez kolejne pokolenia będzie służył lokalnej społeczności, przyczyniając się do rozwoju sportowych talentów w naszym regionie. Realizacja pływalni w bardzo ambitnym tempie była dużym wyzwaniem. Tym większe gratulacje dla całego zespołu Grupy Antczak, dzięki któremu obiekt został oddany do użytkowania przed czasem i uzyskał homologację Polskiego Związku Pływackiego – podkreśla Marek Antczak.

Nowoczesny obiekt pływacki

Nowoczesna hala basenowa mieści dwie niecki: ośmiotorową o długości 25 m oraz przeznaczoną do nauki pływania o wymiarach 15 na 7,5 m. Dno mniejszej niecki jest ruchome, co pozwala na regulację głębokości wody z myślą o początkujących pływakach.

Obiekt został wyposażony w podnośnik hydrauliczny, który ułatwi korzystanie z pływalni osobom z niepełnosprawnościami, oraz w automatyczny odkurzacz basenowy. Trybuna basenowa pomieści 120 widzów. Przy obiekcie znajduje się również wodny plac zabaw.

Pływalnia jest nie tylko nowoczesna i funkcjonalna, ale też ekologiczna i ekonomiczna w utrzymaniu. Głównym źródłem ciepła i chłodu jest układ pompy ciepła, która zapewnia ogrzewanie wody basenowej. Latem ten sam system pozwoli pozyskiwać tzw. chłód pasywny wykorzystywany m.in. do schładzania powietrza wewnątrz budynku. Dodatkowo specjalna instalacja trzech kotłów i kogeneratora umożliwia wytworzenie energii elektrycznej i ciepła na potrzeby obiektu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie