REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

W Kaliszu powstanie nowoczesna komenda policji za... 53 mln zł

  • Autor: PAP
  • 13 paź 2017 09:44
W Kaliszu powstanie nowoczesna komenda policji za... 53 mln zł
fot. pixabaKaly.com

Do lipca 2019 w Kaliszu powstanie nowoczesna komenda policji, która zostanie zbudowana w ramach Programu Modernizacji Policji. Koszt inwestycji to 53 mln złotych.

REKLAMA

"Kaliska komenda jest obecnie największą inwestycją w ramach Programu Modernizacji Policji. W końcu kaliscy policjanci doczekają się siedziby na miarę XXI wieku" - powiedział komendant kaliskiej policji Dariusz Bieniek, który w czwartek przekazał oficjalnie klucze firmie Budimex S.A., która wygrała przetarg na budowę.

Prace budowlane zaczną się już od poniedziałku. Jak podkreślił Bieniek, nowy budynek znacząco poprawi warunki pracy i wpłynie na jakość obsługi interesantów.

"Komenda obecnie funkcjonuje w dwóch lokalizacjach i czterech budynkach. Po zakończeniu inwestycji, całość będzie zlokalizowana przy ulicy Kordeckiego" - powiedział komendant.

Przedstawiciel firmy budowlanej Tomasz Misiak powiedział, że prace budowlane ruszą już w przyszłym tygodniu, by wykorzystać sprzyjającą pogodę. "Najpierw rozbiórka istniejących obiektów, roboty ziemne i posadowienie fundamentów" - zapowiedział. Dodał, że prace będą prowadzone również zimą, przy sprzyjającej pogodzie, żeby wykorzystać każdą możliwą chwilę na realizację inwestycji w terminie.

Według wykonawcy inwestycja nie jest skomplikowana technologicznie, jedyną trudnością jest krótki termin realizacji, biorąc pod uwagę dużą powierzchnię obiektu.

Nowy obiekt będzie się składał z trzech budynków o łącznej powierzchni użytkowej 11 tysięcy metrów kwadratowych, w których znajdować się będą między innymi zaplecze sportowe, warsztat samochodowy i strzelnica policyjna. Dodatkowo powstaną wiaty garażowe, kojce dla psów policyjnych i parking dla interesantów.

Inwestycja będzie kosztować 53 miliony złotych. Wesprze ją także samorząd Kalisza kwotą 10 mln zł. W zamian policja przekaże miastu dotychczas zajmowany budynek przy ulicy Jasnej oraz gmach "Polikliniki" przy ulicy Kordeckiego wraz z częścią gruntu. Ich wartość wyceniono na 17 milionów złotych.

Policja ma wprowadzić się do nowego obiektu w maju 2019 r., co zbiegnie się z obchodami 100-lecia Polskiej Policji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie