REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

W Katowicach otwiera się Basen Zadole

  • Autor: PAP
  • 15 wrz 2022 15:21
W Katowicach otwiera się Basen Zadole
W Katowicach otwiera się Basen Zadole, fot. shutterstock

W najbliższy piątek w Katowicach zacznie działać Basen Zadole – trzecia kryta pływalnia wybudowana w mieście w ostatnich latach. Poza basenem sportowym i rekreacyjnym, mieszkańcy będą mieli do dyspozycji m.in. sauny i halę sportową. Inwestycja kosztowała 33,5 mln zł.

REKLAMA

Podczas czwartkowego briefingu prasowego prezydent Katowic Marcin Krupa zaznaczył, że pomysł budowy kompleksów basenowych był odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców. Przypomniał, że w swoim programie wyborczym obiecał trzy takie kompleksy.

- Dwa lata temu otworzyliśmy Basen Brynów i Basen Burowiec. Trzecia pływalnia, ze względu na konieczność zmiany wykonawcy, otwierana jest dopiero teraz (...) Trzy baseny w Katowicach oznaczają, że większość mieszkańców ma ogólnodostępną pływalnię w promieniu 5 km. Mieszkańcy Katowic na basenach są traktowani preferencyjnie - płacą za godzinę 8 zł lub 4zł - w przypadku biletów ulgowych - dodał prezydent.

Basen, który powstał przy ul. Wczasowej - podobnie jak pozostałe dwa obiekty - ma umożliwiać atrakcyjne spędzanie czasu mieszkańcom, którzy szukają różnych form rekreacji i sportu. Osoby lubiące intensywny wysiłek fizyczny będą mogły korzystać z 6-torowego basenu sportowego o wymiarach 25 na 16 m. Drugi z basenów - przeznaczony do nauki pływania i rekreacji - ma 3 tory.

W obiekcie znalazły się także m.in. wodne masażery, leżanki, gejzery, jacuzzi, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnia o długości 80 m oraz trybuny, które mogą pomieścić 112 widzów. Będzie można także skorzystać ze strefy saun z sauną turecką, dwiema saunami fińskimi, wytwornicą lodu, prysznicami oraz wypoczywalnią. Dla fanów piłki nożnej, siatkówki czy koszykówki powstała hala sportowa. Wartość umowy z wykonawcą inwestycji - DOMBUD SA, to 33,5 mln zł.

- Chcemy by każdy katowiczanin - niezależnie od swojego wieku i miejsca zamieszkania - miał łatwy dostęp do obiektu i mógł w nim spędzać czas w swój ulubiony sposób. Miejskie baseny są do siebie podobne, jednak każdy z nich jest inny. Znakiem rozpoznawczym pływalni w Zadolu będzie specjalna strefa zewnętrzna. Wiosną oraz latem goście pływalni będą mogli skorzystać z ogrodzonej przestrzeni z leżakami i parasolami, by wypoczywać w promieniach słońca - powiedział Tomasz Szpyrka, dyrektor ds. eksploatacji i sprzedaży usług basenowych Katowickich Wodociągów.

Otwarcie Basenu Zadole odbędzie się w piątek po południu, lokalne władze zapowiadają tego dnia dla gości dodatkowe niespodzianki. W kolejnych dniach pływalnia będzie czynna od 6 d 22. Jak zaznaczają urzędnicy, katowickie kryte pływalnie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Od otwarcia w Basenie Brynów i Basenie Burowiec odnotowano ponad 830 tys. wejść. Posiadacze Katowickiej Karty Mieszkańca mogą korzystać z miejskich pływalni z 60-proc. zniżką.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie