REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

W Katowicach powstaną cztery nowe przystanki kolejowe

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 23 lis 2022 09:40
W Katowicach powstaną cztery nowe przystanki kolejowe
W Katowicach powstaną cztery nowe przystanki kolejowe, fot. Adam Roik, mat. PKP PLK

PKP PLK podpisały umowy z wykonawcą projektów i prac przy czterech nowych przystankach, które powstać mają w Katowicach.

REKLAMA

  • W Katowicach powstaną cztery nowe przystanki kolejowe. 
  • PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy z wykonawcą projektów i prac.
  • Przystanki będą wyposażone w wiaty i oświetlenie. Dobrą orientację w podróży zapewni oznakowanie i tablice informacyjne. 
  • Dla podróżnych z ograniczoną możliwością poruszania się zbudowane zostaną pochylnie i ścieżki naprowadzające. 

Cztery nowe przystanki - Katowice Ochojec, Katowice Murcki, Katowice Kostuchna i Katowice Podlesie Saska zapewnią lepszy dostęp do kolei. Przystanki na linii Katowice Ligota – Tychy będą zbudowane w ramach „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy z wykonawcą projektów i prac.

Mieszkańcy południowych dzielnic Katowic: Ochojca, Murcek, Kostuchny i Podlesia zyskają lepszy dostęp do pociągów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały cztery umowy na zaprojektowanie i wybudowanie nowych przystanków na linii wykorzystywanej obecnie tylko w ruchu towarowym.

Przystanki będą wyposażone w wiaty i oświetlenie. Dobrą orientację w podróży zapewni oznakowanie i tablice informacyjne. Dla podróżnych z ograniczoną możliwością poruszania się zbudowane zostaną pochylnie i ścieżki naprowadzające. Inwestycja jest realizowana w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025”. Wartość zadania to łącznie ponad 9 mln zł netto. Zakończenie prac planowane jest w IV kw. 2023.

Linia Katowice Ligota – Tychy (nr 142) stanowi istotny element kolejowej obwodnicy Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Dzięki nowym przystankom ułatwi komunikację kolejową - dojazd do centrum Katowic i Tychów oraz w południowe regiony woj. śląskiego, m.in. w czasie przebudowy linii w obszarze aglomeracji śląskiej. Trasa będzie jeszcze lepiej wykorzystywana po realizacji projektu przewidzianego w ramach Programu Kolej Plus.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie