REKLAMA
PARTNER PORTALU partner portalu
×

Szukaj w serwisie

W Kielcach stanie pomnik Przemysława Gosiewskiego

  • Autor: PAP
  • 15 gru 2017 10:23
W Kielcach stanie pomnik Przemysława Gosiewskiego
fot. flickr

Społeczny komitet budowy pomnika Przemysława Gosiewskiego zawiązał się w czwartek w Senacie. Monument upamiętniający wicepremiera w rządzie Jarosława Kaczyńskiego ma stanąć w przyszłym roku w Kielcach.

REKLAMA

Jak poinformował PAP senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń w skład społecznego komitetu budowy pomnika weszli m.in. rodzice Przemysława Gosiewskiego, jego żona europosłanka PiS Beata Gosiewska, prezydent Kielc Wojciech Lubawski, rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Jacek Semaniak i świętokrzyscy senatorowie PiS.

- To będzie pierwszy w województwie świętokrzyskim pomnik tego bardzo zasłużonego na naszego regionu i tego miasta człowieka. Przemysław Gosiewski wiele lat swojej aktywności parlamentarnej i rządowej poświęcił na rzecz rozwoju i wsparcia regionu świętokrzyskiego. Traktował go jako swoją ziemię - powiedział przewodniczący społecznego komitetu budowy pomnika.

Dodał, że w najbliższym czasie komitet przygotuje dokumenty i złoży wniosek do władz Kielc o wskazanie ewentualnej lokalizacji pomnika. - Chcielibyśmy, aby pomnik został odsłonięty w pierwszej połowie 2018, roku odzyskania przez Polskę niepodległości. Osoba, która cieszyła się takim społecznym poparciem i szacunkiem, nawet wśród ludzi, którzy nie podzielali jego poglądów, z pewnością na to zasługuje - podkreślił senator Słoń.

Przemysław Gosiewski należał do PiS od 2001 roku. Organizował struktury tego ugrupowania w Świętokrzyskiem. Udało mu się tam zbudować najliczniejszą organizację wojewódzką PiS w kraju.

Zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie Tu 154M pod Smoleńskiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie