W Krakowie brakuje miejsca na nowe galerie handlowePropertynews.pl - 01-02-2016 10:02


Według ostatniego studium zagospodarowania przestrzennego nowe galerie handlowe w Krakowie powinny powstawać przy ulicach wyjazdowych z miasta - tłumaczył podczas Property Forum Grzegorz Stawowy, przewodniczący, Komisja Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska, Rada Miasta Krakowa.

Jak tłumaczył Grzegorz Stawowy, studium dokładnie wyznacza miejsca do rozwoju projektów handlowych. - Kraków jest bardzo specyficznym miastem. Nasze śródmieście jest bardzo mało funkcjonalne z powodu słabej infrastruktury a także dysponujemy świetnie skomunikowanymi wyjazdami z miasta - tłumaczył na Property Forum.

Z tego względu nowe obiekty powinny powstawać na wyjazdach z miasta. - Założenie jest takie, że nowe obiekty nie będą położone w centrum. Mamy problem już z tymi obecnymi, przykładowo, duża promocja w jednej z galerii powoduje korki w śródmieściu nawet o godzinie 22 - dodał Stawowy.

Jednocześnie miasto jest ograniczone przez brak miejsca pod nowe drogi w centrum. 

Jak zaznaczył Grzegorz Stawowy, w Krakowie przewidziane są różne miejsca pod zabudowę handlową. Chodzi m.in. o dwie działki na Czyżynach, dalszą rozbudowę Serenady i Krokusa, a także miejsce pod nowy projekt w Branicach czy wzdłuż południowej obwodnicy Krakowa.

- Tych miejsc nie jest dużo. Rozważaliśmy lokalizację dużego centrum przy lotnisku, ale ze względu na nie do końca sprecyzowane projekty rozbudowy układu drogowego, musieliśmy się wycofać - dodał Stawowy.