×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Krakowie powstaje smoczy szlak

  • Autor: pap
  • 11 cze 2022 14:41
W Krakowie powstaje smoczy szlak
W Krakowie powstaje smoczy szlak. Fot. Shutterstock

Wrocławianie mają krasnale, a Kraków, nie może być inaczej - będzie mieć smoki. Powstaje właśnie smoczy szlak. Figurki legendarnych stworów pojawią się w różnych punktach miasta - poinformował w sobotę prezydent Jacek Majchrowski.

REKLAMA

  • Smoczy szlak to jeden z projektów w ramach budżetu obywatelskiego Krakowa.
  • Sześć figurek smoka pojawi się w różnych punktach miasta.
  • Figury są przygotowywane we współpracy z Wydziałem Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

 

"Wrocławianie mają krasnale, a Kraków, nie może być inaczej - będzie mieć smoki. Powstaje właśnie smoczy szlak. To realizacja jednego z projektów budżetu obywatelskiego miasta Krakowa. Figury, wykonane według projektów Andrzeja Mleczki i Edwarda Lutczyna, pojawią się w różnych punktach naszego miasta w jesieni" - napisał w sobotę w mediach społecznościowych prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Sześć figurek legendarnego stwora pojawi się jesienią w przy kładce o. Bernatka, kolorowych schodach przy ul. Tatrzańskiej, przy Szkole Podstawowej 29, na placu Axentowicza oraz w parku Krakowskim i parku Jordana. "Są to lokalizacje, które pozwolą smokom rozgościć się w naszym mieście przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego poziomu troski o przestrzeń i kulturowy krajobraz miasta" - przekonują urzędnicy w informacji prasowej.

Figury są przygotowywane we współpracy z Wydziałem Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, autorami rzeźb są prof. Jan Tutaj oraz dr Jacek Dudek.

Projekt jest związany z przypadającą w tym roku 50. rocznicą rzeźby krakowskiego smoka zaprojektowanej przez Bronisława Chromego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie