×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Krośnie ruszył nabór do 6. Karpackiego Biennale Sztuki

  • Autor: PAP
  • 06 lis 2022 12:34
  • Aktualizacja: 06 lis 2022 13:18
W Krośnie ruszył nabór do 6. Karpackiego Biennale Sztuki
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza (RCKP) w Krośnie, organizator wydarzenia zaznacza, że Karpackie Biennale Sztuki jest pretekstem i motywacją do prezentacji różnorodnych postaw twórczych, pobudzania artystycznej aktywności twórców nieprofesjonalnych. fot. Pixabay

Artyści nieprofesjonalni zamieszkujący lub pochodzący z regionu karpackiego, w tym również twórcy zagraniczni, są zaproszeni do udziału w 6. Karpackim Biennale Sztuki, organizowanym w Krośnie. Termin nadsyłania prac malarskich lub rzeźb upływa 18 listopada.

REKLAMA

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza (RCKP) w Krośnie, organizator wydarzenia zaznacza, że Karpackie Biennale Sztuki jest pretekstem i motywacją do prezentacji różnorodnych postaw twórczych, pobudzania artystycznej aktywności twórców nieprofesjonalnych.

Celem wydarzenia jest zaś konfrontacja artystów reprezentujących wszelkie stylistyki i formuły artystyczne, poprzez prezentację prac zaliczanych do szeroko pojętej grupy sztuk wizualnych.

"Biennale ma za zadanie integrować środowisko plastyczne wokół cyklicznego wydarzenia artystycznego oraz poszukiwać nowych indywidualności twórczych, odkrywać młode lub nieznane talenty artystyczne" - zwraca uwagę RCKP w Krośnie.

Zwieńczeniem biennale będzie zbiorowa wystawa oraz katalog zawierający reprodukcje prac i sylwetki twórców.

Jak przekazała Agnieszka Kaszczyszyn z RCKP najpierw do udziału w wydarzeniu i zgłaszania swoich prac zapraszani są artyści nieprofesjonalni, a po wyborze najlepszych obrazów i rzeźb, zostaną zaproszeni już wszyscy artyści i publiczność do udziału w wystawie.

"Zanim zaprosimy widzów i odbiorców do obcowania ze sztuką nieprofesjonalną szóstej edycji Karpackiego Biennale, zachęcamy twórców do zgłaszania, nadsyłania i dostarczania prac. Podczas minionych edycji prace były tak różnorodne, jak sami artyści, a silna potrzeba tworzenia wynikała lub wręcz była wpleciona w ich życie codzienne" - zaznaczyła Kaszczyszyn.

W karpackim biennale, które ma charakter konkursowy, mogą wziąć udział osoby uprawiające sztukę amatorsko, które nie mają plastycznego wykształcenia wyższego i nie są członkami związków czy stowarzyszeń zrzeszających plastyków profesjonalistów, oraz pełnoletni uczniowie i absolwenci szkół średnich o profilu plastycznym, w tym także twórcy zagraniczni. Warunkiem jest pochodzenie lub zamieszkanie w regionie karpackim.

Nadsyłane prace muszą być wykonane indywidualnie, każdy z uczestników może przedstawić nie więcej niż jedną pracę w jednej kategorii: malarstwo, rzeźba.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa, w tym regulamin przedsięwzięcia, są dostępne na stronie organizatora.

Prace konkursowe oceni profesjonalne jury, a zwycięzcom zostaną przyznane nagrody finansowe i rzeczowe. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie