×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Łodzi powstanie kolejny park

  • Autor: UM Łódź
  • 10 gru 2021 10:39
  • Aktualizacja: 10 gru 2021 10:40
W Łodzi powstanie kolejny park
W Łodzi powstanie kolejny park, fot. shutterstock

Łódzka Sikawa będzie miała oficjalnie nowy zieleniec. Prawie 10 hektarów terenu utworzy nowy park obok zajezdni tramwajowej przy ul. Telefonicznej.

REKLAMA

– Rozpoczęliśmy prace nad utworzeniem kolejnego, szóstego już w tym roku parku w Łodzi. Park, o którym mowa, znajduje się na osiedlu Sikawa i będzie miał powierzchnię około 10 ha. Jest to ciekawy przyrodniczo i krajobrazowo obszar w rejonie ul. Zbójnickiej i Zaspowej. Rośnie tam między innymi Piękna Maryna, czyli dąb będący pomnikiem przyrody, a także zróżnicowany cenny drzewostan w rejonie dawnego cmentarza ewangelickiego – mówi Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu.

Na pustym fragmencie terenu mieszkańcy Sikawy zaproponowali tor rowerowy. Natomiast centralnym punktem nowego zieleńca jest wzniesienie, z którego rozciąga się piękna panorama Łodzi. 

– Jesteśmy po pierwszych spotkaniach z mieszkańcami, którzy zainicjowali utworzenie parku w tej części miasta, pracujemy nad koncepcją urządzenia terenu i jego nazwą. Zachęcamy wszystkich łodzian, ale zwłaszcza przyszłych użytkowników parku, do zgłaszania swoich pomysłów. Na pewno będziemy chcieli, żeby park leśny miał charakter naturalnego terenu rekreacyjnego – zapowiada Riemer.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie