×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Łodzi powstanie pełen zieleni woonerf

  • Autor: Łódź.pl
  • 22 lut 2022 10:14
W Łodzi powstanie pełen zieleni woonerf
Miasto w najbliższych dniach ogłosi przetarg na przebudowę ul. Mielczarskiego, która ma zmienić jej charakter ze zwykłej ulicy dojazdowej na woonerf z uspokojonym ruchem pojazdów, miejscami parkingowymi dla aut i z dużą ilością zieleni. fot. www.lodz.pl

Ulica Mielczarskiego w Łodzi przejdzie przebudowę i stanie się woonerfem pełnym zieleni.

REKLAMA

Miasto w najbliższych dniach ogłosi przetarg na przebudowę ul. Mielczarskiego, która ma zmienić jej charakter ze zwykłej ulicy dojazdowej na woonerf z uspokojonym ruchem pojazdów, miejscami parkingowymi dla aut i z dużą ilością zieleni. Projekt jest już gotowy, poszukiwany jest jego wykonawca.

Ul. Mielczarskiego pozostanie ulicą jednokierunkową. Jej jezdnia i chodniki będą na jednym poziomie, bez krawężników, oddzielone od siebie zielenią i meblami miejskimi. Ułatwi to poruszanie się pieszym i osobom z niepełnosprawnościami. Dla uspokojenia ruchu jej przebieg będzie szykanowany (zmiany toru ruchu), a na jezdni zamontowane będą trzy progi zwalniające, tzw. poduszki berlińskie.

Drzewa i zieleńce rozdzielą miejsca postojowe dla samochodów, wjazdy do posesji i przejazdy. Uporządkowany ma zostać podwójny szpaler rosnących drzew: część z nich będzie przycięta lub przesadzona, pojawią się także nowe nasadzenia (m.in. róże i hortensje), system nawadniający i podświetlenia. Postawione zostaną nowe ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci, poidełko i oświetlenie ulicy.

O ile przetarg uda się z powodzeniem rozstrzygnąć, prace budowlane mogą rozpocząć się już jesienią tego roku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie