REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Łodzi ruszył remont 130-letniej kamienicy

  • Autor: Łódź.pl
  • 14 sty 2022 10:36
W Łodzi ruszył remont 130-letniej kamienicy
130-letnia kamienica przy ul. Kilińskiego w Łodzi przejdzie kompleksowy remont. fot. Shutterstock

130-letnia kamienica przy ul. Kilińskiego w Łodzi odzyska świetność. Jak podaje Łódź.pl, od niezbędnych prac rozbiórkowych, wyburzeń i zabezpieczenia placu budowy rozpoczął się jej rewitalizacyjny remont.

REKLAMA

Wybudowana pod koniec XIX wieku kamienica od czterech lat stała niezamieszkana ze względu na wysoki stopień degradacji budynku. Teraz obiektowi zostanie przywrócona świetność. Remont kamienicy zaprojektowało studio architektoniczne Design Lab Group

Kompleksowy remont obejmie między innymi: który obejmie m.in. wzmocnienie stropów, wymianę wszystkich wewnętrznych instalacji, całej stolarki okiennej i drzwiowej. Poddasze kamienicy zostanie przywrócone do użytku i zaadaptowane na przestrzeń gospodarczą dla mieszkańców.  Bogate dekoracje malarskie, jakie odkryto podczas badań obiektu zostaną odnowione i zachowane. Dom zostanie też podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej. 

Remont obejmie również podwórko kamienicy, który zostanie częściowo utwardzone. Obok niego powstanie trawnik z krzewami bukszpanu. Pod pergolami dla roślin pnących staną ławki. Do dyspozycji mieszkańców będzie stojak na rowery, trzepak oraz kosz na śmieci. Dzieci będą mogły korzystać z placu zabaw z piaskownicą, karuzelą i huśtawką. Teren zostanie oświetlony i zyska nowe stylizowane ogrodzenie od strony północnej oraz wschodniej. 

W budynku powstanie 16 mieszkań komunalnych wraz z łazienkami i kuchniami lub aneksami kuchennymi oraz trzy lokale użytkowe na parterze.

Koszt remontu to niemal 6,6 mln zł. Przewidywany termin jego zakończenia to 2023 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie