REKLAMA
PARTNER PORTALU
×

Szukaj w serwisie

W Łodzi urośnie nowy wieżowiec. Sięgnie 53 metrów wysokości

  • Autor: Łódź.pl
  • 15 lis 2021 11:01
W Łodzi urośnie nowy wieżowiec. Sięgnie 53 metrów wysokości
Wizualizacja wieżowca Tobaco Park II, fot. Łódź.pl / mat. prasowe

Koło dworca Łódź Kaliska, przy skrzyżowaniu al. Włókniarzy i trasy WZ powstanie nowy wieżowiec, podaje Łódź.pl. Budynek, który w najwyższym punkcie będzie miał aż 53 metry wysokości to wielorodzinny obiekt będący nową częścią osiedla Tobaco Park 2.0.

REKLAMA

  • W Łodzi, obok stacji Łódź Kaliska, powstanie nowoczesny wieżowiec Tobaco Park II, który wkomponuje się w historyczną zabudowę osiedla Tobaco Park.
  • W ramach projektu przewidziano powstanie rekreacyjnych części wspólnych wypełnionych zielenią.
  • Zieleń pokryje również częściowo elewację gmachu.

Nowoczesny budynek Tobaco Park II ma harmonijnie wpisywać się w istniejącą historyczną zabudowę osiedla Tobaco Park: zrewitalizowaną fabrykę wełnianą Karola Kretschmera z 1875 r., obiekty Polskiego Monopolu Tytoniowego z 1925 r. oraz Łódzkiej Wytwórni Papierosów. Gmach będą tworzyć cztery połączone ze sobą bryły o zróżnicowanej liczbie kondygnacji: jednej, czterech, sześciu i szesnastu.

Zielone części rekreacyjne

Projekt przewiduje powstanie bogatych w zieleń części rekreacyjnych dostępnych dla wszystkich mieszkańców. Urządzone zostaną zarówno na wewnętrznym patio budynku, jak też na tarasach widokowych, które powstaną na dachach sekcji o wysokości jednej i sześciu kondygnacji.

Dodatkowo na różnych wysokościach elewacji gmachu, przy oszklonych loggiach, zaprojektowano zieleń pnącą, która ociepli bryłę gmachu i będzie współgrać z kolorem budynku (częściowo czerwonoceglanym) oraz historyczną zabudową w tle.

Projekt od nowa

Już w 2018 r. Grupa Arche informowała o planach inwestycyjnych dla tej działki. Miał na niej powstać duży zespół biurowo-hotelowo-mieszkaniowy, który wstępnie okrzyknięto Kompleksem Kaliska (od pobliskiego dworca). Finalnie, zrezygnowano z funkcji usługowo-biurowo-hotelowej, decydując się na więcej mieszkań wielorodzinnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie