×
Subskrybuj newsletter
propertydesign.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

W Łodzi zniszczono murale w sąsiedztwie stadionu Widzewa Łódź

  • Autor: PAP
  • 10 lut 2023 12:09
W Łodzi zniszczono murale w sąsiedztwie stadionu Widzewa Łódź
Mural z wizerunkiem Włodzimierza Smolarka w Łodzi, fot. mat. prasowe STS

Nieznani sprawcy zniszczyli dwa murale znajdujące się w sąsiedztwie stadionu Widzewa Łódź. Jeden z nich przedstawiał postać legendarnego piłkarza klubu i reprezentacji Polski Włodzimierza Smolarka. Klub zapowiedział, że oba zostaną odmalowane.

REKLAMA

  • W Łodzi zniszczczono dwa historyczne murale, które stworzono dzięki współpracy sponsorów i mieszkańców osiedla.
  •  Jeden z nich przedstawiał postać legendarnego piłkarza klubu i reprezentacji Polski Włodzimierza Smolarka.

Do aktu wandalizmu doszło w nocy. Wandale oblali czarną farbą murale znajdujące się na ścianach bloków znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu Widzewa. Pierwszy przedstawiał legendarnego napastnika klubu z Łodzi i reprezentacji Polski Włodzimierza Smolarka. Drugi zaś piłkarzy, którzy w 1981 zdobyli dla Widzewa pierwsze mistrzostwo Polski.

"Jesteśmy oburzeni zniszczeniem dwóch historycznych murali, które stworzono dzięki współpracy sponsorów i mieszkańców osiedla. Oba zostaną odmalowane wspólnie z kibicami, a jednocześnie informujemy, że zgodnie z planem rozszerzymy naszą Galerię Murali" - oświadczył w piątek rano klub.

Jak przyznał w rozmowie PAP Marcin Fiedukowicz z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, na razie nie ma informacji o zgłoszeniu takiej sprawy. "Jeśli wpłynie zgłoszenie będziemy prowadzić czynności i szukać sprawców" - zapewnił.

Mural z piłkarzami Widzewa z 1981 r. powstał w 2021 r., w 40. rocznicę zdobycia przez klub z Łodzi pierwszego mistrzostwa kraju. Obraz upamiętniający Smolarka odsłonięto ubiegłym roku. Przedstawia on dużych rozmiarów portret zmarłego jedenaście lat temu napastnika oraz odwróconą tyłem jego sylwetkę w piłkarskim stroju z numerem 11, z którym występował w zespole z Łodzi oraz drużynie narodowej.

"Mural upamiętniający mojego ojca to wspaniała inicjatywa. Jako cała rodzina bardzo cieszymy się z tego, że powstał w tym miejscu, czyli obok stadionu, na którym ojciec grał przez lata" - podkreślił podczas uroczystości odsłonięcia muralu Euzebiusz Smolarek, syn Włodzimierza.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie